ОПЕК підвищила граничний рівень видобутку нафти картелем до 30 млн. бар./добу


ОПЕК підвищила граничний рівень видобутку нафти картелем до 30 млн. бар./добу

Міністри нафтової промисловості Організації країн - експортерів нафти (ОПЕК) встановили новий граничний рівень видобутку нафти картелем - 30 млн бар./добу. Новий офіційний ліміт поширюється на сумарний видобуток всіх 12 членів ОПЕК, включаючи Ірак. Поточна квота становить 24,845 млн бар./добу і не поширюється на Ірак.

Міністри прийняли рішення встановити квоту на рівні 30 млн бар./добу на сьогоднішньому плановому засіданні у Відні. Про це повідомив журналістам міністр нафти Венесуели Рафаель Рамірес, передає Reuters.

Таким чином, ОПЕК вперше за три роки змінила офіційний рівень нафтовидобутку.

З грудня 2008 р. квота становить 24,845 млн бар./добу. Проте останнім часом видобуток нафти картелем перевищує формальну квоту: так, за даними Міжнародної енергетичної агенції, в листопаді 2011 р. країни ОПЕК добували 30,7 млн бар./добу, завдяки збільшенню поставок з Лівії та Саудівській Аравії.

За оцінками економістів ОПЕК, картель повинен постачати на світовий ринок близько 30,1 млн бар./добу в 2012 р. для того, щоб збалансувати попит і пропозицію.

Нагадаємо, вчора експерти ОПЕК знизили власний прогноз щодо зростання світового споживання нафти в 2011 р. Як випливає з матеріалів щомісячної доповіді ОПЕК про стан і перспективи розвитку світового ринку нафти, попит світової економіки на нафту і похідні енергоносії в 2012 р. зросте на 1,1 млн бар./день в порівнянні з поточним роком, тоді як місяцем раніше організація прогнозувала динаміку в 1,2 млн бар./день.

Зміну прогнозу фахівці пов'язують з ризиком різкого зниження попиту в Індії і Китаї після прийняття запланованих заходів суворої економії у деяких країнах з розвиненою економікою. Крім того, рішення ОПЕК також зумовлено сповільненням економічного зростання в країнах-учасницях Організації економічного співробітництва та розвитку (ОЕСР).

ОПЕК була створена в 1960 р. для стабілізації світових цін на нафту. Метою ОПЕК є координація діяльності і вироблення загальної політики щодо видобування нафти серед країн - учасниць організації, підтримання стабільних цін на нафту, стабільного забезпечення поставок нафти споживачам, отримання віддачі від інвестицій в нафтову галузь.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua