Профіцит торговельного балансу КНР в листопаді 2011 р. скоротився за місяць на 17% - до 14,5 млрд дол. — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Профіцит торговельного балансу КНР в листопаді 2011 р. скоротився за місяць на 17% - до 14,5 млрд дол.

Казна та Політика
114
Профіцит торговельного балансу КНР в листопаді 2011 р. скоротився за місяць на 17% і склав 14,5 млрд дол. проти прогнозу аналітиків Reuters у 14,3 млрд дол. і жовтневого значення 17,0 млрд дол. Про це свідчать дані головного митного управління країни.
У листопаді 2011 р. експорт КНР зріс на 13,8% в річному вирахуванні, що перевершило очікування ринку на рівні 11-процентного зростання. Одночасно зростання китайського експорту в листопаді дещо сповільнилося в порівнянні з попереднім місяцем, коли показник зріс на 15,9%.
Листопадовий зростання імпорту КНР на рівні 22,1% також виявився вищим від очікувань експертів на позначці 19%, але не зміг взяти планку, встановлену в жовтні 2011 р. на рівні 28,7%.
У цілому, зростання експорту та імпорту КНР в листопаді 2011 р. сповільнилося, що дало аналітикам підстави сподіватися на відповідні заходи з боку китайської влади, спрямовані на підтримку економічного зростання. Дані щодо експорту виявилися найменшими за останні два роки, що разом зі сповільненням зростання імпорту в листопаді ц.р. свідчить про початок непростого періоду для китайської економіки, вважають аналітики.
На думку експертів Nomura, виходячи з останніх даних, можна прогнозувати, що зростання експорту КНР в першій половині 2012 р. продовжить сповільнюватися на тлі зниження загальносвітового попиту. Темпи зростання китайського ВВП на тлі ослаблення внутрішнього попиту і слабких експортних даних, також знизяться, досягши за підсумками першого півріччя 2012 позначки в 7,5%, вважають в Nomura.
Аналітики пов'язують отримані дані з борговими проблемами Європи - одного з найбільших торговельних партнерів для КНР - і з загальною тенденцією відтоку капіталу з ринків, що на тлі втечі інвесторів у більш надійні активи, що традиційно служать "тихою гаванню" в часи турбулентності. Європа залишається одним з найбільших ринків збуту для китайської продукції, на неї припадає 18,9% всього китайського експорту. Проте останнім часом на тлі європейських боргових проблем, що послаблюють попит, китайський експорт в Європу помітно знизився. На думку експертів, Китаю навряд чи вдасться збільшити експорт в Європу або США найближчим часом, у зв'язку з цим значення для уряду КНР країн з економікою, що розвивається, буде зростати.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас