"Нафтогаз України" продовжив термін розрахунків з "Газпромом" за газ на 21 день


"Нафтогаз України" продовжив термін розрахунків з "Газпромом" за газ на 21 день

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" продовжила термін розрахунків з російським АТ "Газпром" за поставлений газ до 28-го числа наступного за звітним місяця, тоді як раніше контракт передбачав, що покупець повинен розраховуватися не пізніше 7-го числа, наступного за місяцем поставки.

Про це йдеться в повідомленні управління зі зв'язків з громадськістю держхолдингу з посиланням на підписані 5 грудня 2011 р. додаткові угоди до базового контракту між "Нафтогазом" і "Газпромом".

"Згідно з підписаною 5 грудня 2011 р. додатковою угодою до базового контракту купівлі-продажу газу, компанія має право проводити розрахунки за імпортований природний газ до 28-го числа наступного за звітним місяця", - йдеться в повідомленні держхолдингу.

При цьому "Нафтогаз України" повинен перерахувати "Газпрому" близько $972,2 млн за постачання природного газу в листопаді 2011 року. Станом на 7 грудня український держхолдинг на сплату листопадових поставок перерахував "Газпрому" $210 млн і 7,2 млрд російських рублів, уточнюють в НАК.

Раніше стаття 5 контракту купівлі-продажу газу в 2009-2019 рр. щодо порядку розрахунків між "Нафтогазом" і "Газпромом" свідчила, що "покупець не пізніше 7-го числа місяця, наступного за місяцем поставки, здійснює оплату в розмірі 100% вартості місячного обсягу постачання на підставі оригіналу рахунку продавця".

Як повідомлялося, ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз України" на початку грудня також підписали доповнення до чинного контракту купівлі-продажу газу, що дозволяє "Нафтогазу" оплачувати постачання російського газу і в рублях.

Раніше контракт "Газпрому" з НАКом, як і з багатьма іншими країнами СНД, був номінований у доларах США. При постачанні до країн ЄС контракти номіновані в євро. Для "Газпрому" це перший прецедент використання російського рубля в експортних операціях.

У січні 2011 року держхолдинг імпортував газ на суму $1,4 млрд, у лютому - $1,6 млрд, у березні - $1,25 млрд, у квітні - $948 млн, у травні - $950 млн, в червні - $860 млн , у липні - $477 млн, у серпні - $487 млн, у вересні - $867 млн, в жовтні - $1,004 млрд.

Ціна імпортованого НАК "Нафтогаз України" в країну російського природного газу в першому кварталі 2011 року зросла до $264 за 1 тис. куб. м, порівняно з $252 за 1 тис. куб. м в четвертому кварталі 2010 року. У другому кварталі 2011р вона, за даними НАК, становила близько $297 за 1 тис. куб. м, у третьому - близько $355 за 1 тис. куб. м, у четвертому - близько $400 за 1 тис. куб. м.

НАК "Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в підземних сховищах, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua