Податок на розкіш: Платитимемо за все, дорожче 2 тисяч євро


Податок на розкіш: Платитимемо за все, дорожче 2 тисяч євро

Податок на розкіш не врятує Пенсійного фонду. Натомість стане тягарем насамперед для середнього бізнесу. Підприємцям доведеться вести додаткові накладні. Адже саме вони повинні будуть збирати податок із "товстосумів".

Жити на широку ногу стане дорожче. За користування коштовними речами вже з 1 січня доведеться сплачувати податки. Звісно, якщо депутати підтримають законопроект, розроблений у Мінсоцполітики. Стягнення накладатимуть на усе, що дорожче 2-х тисяч євро. Такі збори в магазинах сягатимуть десяти відсотків від вартості товару. Ідеться про шуби, коштовності, твори мистецтва. Податок збиратимуть одразу під час продажу. Підприємці вноситимуть його в окрему накладну.

Оксана Продан, голова об'єднання підприємців:

"Правильність оподаткування у нас перевіряє Державна податкова служба України. Тому при перевірках податковими ... вони будуть перевіряти сплату і звітність по цьому податку це з одного боку, а з іншого - при можливості проводити фактичні перевірки , буде ще одна підстава прийти додатково".

Бізнесмени кажуть: багаті люди в Україні не роблять покупок. Брендові речі привозять із-за кордону. У Мінсоцполітики наполягають: за появою дорогих предметів стежитимуть митники. Вони прискіпливо перевірятимуть валізи приїжджих.

Світлана Воробей, радник міністра соціальної політики України:

"Якщо він придбавається за кордоном, всі, хто його там придбавають, мають якийсь розрахунковий документ, який підтверджує його ціну. Новим митним кодексом передбачено, що всі речі, які переміщуються через митний кордон України, вартістю понад 1,5 тисячі євро, підлягають митному оформленню".

У Мінсоцполітики вже потирають руки. Кажуть, щороку за рахунок "товстосумів" держава збагачуватиметься приблизно на 800 мільйонів гривень. До того ж ці гроші направлятимуть безпосередньо до Пенсійного фонду. Хоча якщо зважити на дефіцит фонду у 31 мільярд - 800 мільйонів - крапля у морі.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua