НБУ відзначає формування негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу $1,5 млрд в жовтні — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

НБУ відзначає формування негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу $1,5 млрд в жовтні

Казна та Політика
1574
Національний банк вказує на формування негативного сальдо поточного рахунку платіжного балансу на рівні 1,5 млрд доларів у жовтні.
Про це йдеться в повідомленні НБУ.
"Дефіцит поточного рахунку в жовтні збільшився до 1,5 млрд доларів... Це стало наслідком подальшого нарощування обсягів імпорту продукції машинобудування для інвестиційних цілей і сезонного скорочення профіциту торгівлі послугами", - наголошується в повідомленні.
За даними НБУ, в цілому за січень-жовтень негативне сальдо поточного рахунку платіжного балансу склало 7 млрд доларів, тоді як за аналогічний період 2010 року негативне сальдо становило 1,4 млрд доларів.
Темпи зростання експорту в жовтні сповільнилися до 21% з 27% у вересні в результаті зниження зовнішнього попиту і цін на світових товарних ринках.
Погіршення зовнішньої кон'юнктури найбільшою мірою торкнулося металургії, крім того, сповільнилися темпи зростання експорту продукції машинобудування.
Експорт зернових в жовтні все ще стримувався експортним митом, скасованим лише з 22 жовтня (на пшеницю і кукурудзу).
Зростання обсягів імпорту в жовтні сповільнилося до 23,3% після 31,9% у вересні внаслідок зменшення імпорту природного газу, нафти, продукції хімічної промисловості.
Дефіцит рахунку операцій з капіталом і фінансових операцій в жовтні скоротився до 96 млн доларів після 1 млрд доларів у вересні.
Цьому сприяло уповільнення приросту готівкової валюти поза банками до 1,4 млрд доларів після 1,9 млрд доларів у вересні.
Приплив прямих іноземних інвестицій в жовтні скоротився до 287 млн доларів з 732 млн. доларів у вересні, проте в цілому з початку року приплив інвестицій склав 5,5 млрд доларів, що на 35,7% більше, ніж за аналогічний період минулого року .
Внаслідок поліпшення фінансового рахунку дефіцит зведеного платіжного балансу в жовтні скоротився до 1,6 млрд доларів з 2,0 млрд доларів у вересні.
Частково вплив цього дефіциту на обсяг золотовалютних резервів компенсувався позитивною курсовою різницею (0,8 млрд доларів) внаслідок зміцнення євро до долара.
Таким чином, станом на 1 листопада обсяг резервів зменшився лише на 788 млн доларів до 34,2 млрд доларів, що забезпечує фінансування імпорту майбутніх періодів протягом 3,8 місяця.
Як повідомляло агентство, в січні сальдо поточного рахунку платіжного балансу було позитивним на рівні 282 млн доларів, в подальші місяці негативним: у лютому - 1,1 млрд доларів, у березні - 381 млн доларів, у квітні - 293 млн доларів, в травні - 790 млн доларів, у червні - 188 млн доларів, у липні - 557 млн доларів, у серпні - 1 млрд доларів, у вересні - 1 млрд доларів.
За матеріалами:
Українські Новини
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас