0 800 307 555
0 800 307 555

Які банки є найбільшими кредиторами українських компаній


Які банки є найбільшими кредиторами українських компаній

На початок жовтня заборгованість юридичних осіб перед банками України перевищила 600 млрд. грн. На першу десятку найбільших кредиторів українських компаній припадає майже 60% ринку. У лідерах - ПриватБанк і державні "Укрексім" і "Ощад".

Лідером кредитування юросіб є ПриватБанк, підконтрольний бізнесменам Ігорю Коломойському і Геннадію Боголюбову, який займає 16,1% ринку. На початок жовтня його кредитний портфель юросіб досяг 97,5 млрд. грн.

Слідом за "Приватом" розташувалися два держбанки: заборгованість компаній перед "Укрексімом" становить 53,1 млрд. грн., перед "Ощад" - 52,8 млрд. грн. Частка ринку цих фінустанов становить 8,8% і 8,7% відповідно.

З трійки лідерів найактивніше кредитний корпоративний портфель у цьому році нарощував Ощадбанк - за перші дев'ять місяців він збільшив його на 32,8%. Таке зростання пов'язане, в основному, з кредитуванням "Нафтогазу України" і компаній енергетичного комплексу.

У ПриватБанку показники приросту портфеля також вище середньоринкових - 20,0%, а от Укрексімбанк за три квартали 2011-го наростив свій кредитний портфель юросіб лише на 4,3%.

Активніше, ніж в середньому по ринку, кредитував українські підприємства і Промінвестбанк, підконтрольний уряду Російської Федерації. Приріст його портфеля склав 14,3%. За обсягом виданих кредитів корпоративному сектору української економіки це фінустанова займає 5-е місце з 28,0 млрд. грн.

Вище ПІБу, на четвертому місці, розташувався ще один банк з російським "корінням" - ВТБ (29,8 млрд. грн., частка ринку - 8,6%). Нагадаємо, український ВТБ Банк належить однойменній російській фінустанові, основним акціонером якої (75,5% акцій) є Федеральне агентство з управління держмайном (аналог українського ФДМУ).

Ще одна фінустанова з російським капіталом, правда, не з державним, а приватним - Альфа-Банк - займає 8-й рядок з портфелем в 18,7 млрд. грн. (частка ринку - 3,1%).

Банки Жеваго та Ахметова також відзначилися. На шостому і сьомому місцях розташувалися два банки із західноєвропейським капіталом - Райффайзен Банк Аваль і Укрсоцбанк. Заборгованість юросіб перед "Авалем" (належить Raiffeisen Bank International) до початку жовтня 2011-го досягла 23,9 млрд. грн., збільшившись за останній рік на 11,1%. Укрсоцбанк, що входить до італійської банківської групи UniCredit, наростив свій корпоративний портфель на 4,3% - до 18,7 млрд. грн.

Замикають десятку найбільших кредиторів банк "Фінанси та Кредит" Костянтина Жеваго і ПУМБ Рината Ахметова.

"Фініки" з початку року збільшили свій портфель на 5,1% - до 15,4 млрд. грн. За цим показником фінустанова займає 9-е місце.

Тоді як ПУМБ наростив свій портфель відразу на 37,5% - до 14,1 млрд. грн. Правда, зростання відбулося в основному за рахунок приєднання до ПУМБу іншої фінустанови, підконтрольної Ахметову - Донгорбанку.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Опитування
В Контексті Finance.ua