Місія МВФ прибула в Україну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Місія МВФ прибула в Україну

Казна та Політика
949
Сьогодні, 25 жовтня, місія Міжнародного валютного фонду прибула в Україну для зустрічей із владою.
"Представники місії вже прибули", - сказав представник київського офісу МВФ, не уточнивши більш детальної інформації.
Як передбачається, за результатами візиту місія зможе рекомендувати раді директорів МВФ завершити перегляд програми за угодою stand by і надати Україні черговий транш фінансування.
В кінці липня 2010 року МВФ вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand by на SDR10 млрд (близько $15,6 млрд). Тоді ж Київ отримав перший транш у розмірі SDR1,25 млрд. У грудні 2010 року МВФ вирішив виділити Україні другий транш кредиту stand by у розмірі SDR1 млрд (близько $1,5 млрд).
Програма stand by передбачала виділення Україні щокварталу ще восьми траншів, починаючи з середини березня 2011 року, у разі успішного продовження співпраці. Їх обсяг складає по SDR1 млрд кожен за винятком останнього в розмірі SDR0,75 млрд.
Однак місія Фонду, яка працювала в березні в Києві, не змогла рекомендувати раді директорів позитивне рішення щодо чергового траншу для країни. МВФ очікує від України затвердження пенсійної реформи та розв'язання проблеми занижених тарифів на газ для населення, щоб прийняти рішення про виділення чергового траншу за програмою stand by.
У січні-вересні Київ втратив можливість отримати від МВФ три квартальні кредити в розмірі приблизно $1,5 млрд кожен в рамках програми stand-by загальним обсягом $15,5 млрд через порушення погоджених з фондом термінів проведення пенсійної реформи та підвищення тарифів на газ.
На думку експертів, на сьогодні черговий кредит від МВФ Україні необхідний. Але його надання залишається під загрозою.
Разом з тим, віце-прем'єр України Сергій Тігіпко вважає, що Україна буде змушена до кінця 2011 року підвищити тарифи на газ для населення, щоб виконати ключову умову відновлення кредитів міжнародних фінансових організацій.
"Складно чи ні - це залежить від готовності України виконувати угоди, підписані з МВФ влітку 2010 року. Тоді Українське керівництво взяло на себе зобов'язання, зокрема, щодо підвищення пенсійного віку громадян, проведення пенсійної реформи - це зроблено. Ну а далі щодо підвищення цін на газ, підвищення комунальних тарифів - це не зроблено. Не треба було підписувати, якщо не хочете виконувати. Взяли на себе зобов'язання і не виконали - тепер позиція МВФ досить жорстка", - вважає економіст Віктор Суслов.
За матеріалами:
Корреспондент.net
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас