Парламент Греції схвалив нові скорочення зарплат і пенсій — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Парламент Греції схвалив нові скорочення зарплат і пенсій

Казна та Політика
357
Парламент Греції проголосував за нові скорочення зарплат і пенсій в обмін на обіцяний транш міжнародних кредитів ЄС і МВФ, повідомляє ВВС.
За закон, який також дозволяє звільнити тисячі держслужбовців, проголосували депутати владної соціалістичної партії ПАСОК.
Раніше, 18 жовтня, прем'єр-міністр Греції Георгіос Папандреу закликав депутатів грецького парламенту, які поки ще не визначилися, проголосувати за непопулярний план скорочення держвидатків.
Прем'єр також сказав, що виключає можливість виходу своєї країни з єврозони в результаті боргової кризи.
Раніше представник Міжнародного валютного фонду підтвердив, що Греція може отримати черговий транш кредиту на початку листопада 2011 р. він зазначив, що МВФ працює в тісній взаємодії з інспекторами Євросоюзу і Європейського центрального банку і що, в цілому, розбіжності у думках між партнерами у складі "трійки" міжнародних кредиторів Греції немає.
У свою чергу, держави єврозони поки не дійшли згоди про схвалення нового пакету фінансової допомоги Греції розміром в 109 мільярдів євро. У проекті рішень саміту лідерів ЄС, який відбудеться в кінці тижня, говориться, що рішення з цього питання буде схвалене до кінця листопада сумісний з Міжнародним валютним фондом.
Німеччина і ряд інших країн наполягають на тому, що в програмі допомоги Греції мають взяти участь банки і приватні інвестори, Європейський Центробанк і Франція заперечують проти цього.
У тому ж документі зазначається, що черговий транш зі схваленого раніше першого пакету допомоги Греції, ймовірно, буде виділено Афінам - після вживання Грецією чергових заходів жорсткої фінансової економії. Експерти, однак, сумніваються, що цього буде достатньо для порятунку фінансової системи Греції від дефолту.
Також сьогодні трійка кредиторів Греції (МВФ, Євросоюз і ЄЦБ) за підсумками своєї недавньої роботи в республіці рекомендувала виділити Афінам черговий транш кредиту розміром 8 млрд дол в найкоротші терміни. "Спільна комісія, до складу якої входять представники ЄС, ЄЦБ і МВФ, рекомендує виділити Греції шостий транш в найкоротші терміни: як тільки раніше узгоджені заходи з фінансової консолідації, приватизації та реформи трудового ринку республіки набудуть форми закону", - наголошується в проекті звіту міжнародних інспекторів.
При цьому інспектори вказують динаміку в обслуговуванні Афінами боргів країни, яка викликає "серйозні побоювання". У документі наголошується, що економічний спад в Греції виявився більш значним, ніж очікувалося, і відповідні середньострокові прогнози слід переглянути у бік зниження. При цьому експерти вважають, що додаткові заходи уряду країни щодо підвищення доходів бюджету і скорочення витрат скарбниці дозволять Афінам досягти цільового показника з дефіциту бюджету в 2012 р. Цього року його досягти вже не вдасться.
3 жовтня 2011 р. міністри фінансів зони євро перенесли виділення Афінам чергового траншу фінансової допомоги на середину листопада ц.р., щоб закінчити перевірку виконання країною її зобов'язань, взятих в обмін на отримання рятівних кредитів.
У 2009 р. Греція опинилася перед обличчям найбільшої фінансової кризи через надзвичайно високі борги Афін перед урядами інших країн. У травні 2010 р. МВФ і Євросоюз виділили грецькій владі кредитну лінію розміром 110 млрд євро. У липні 2011 р. на екстреному саміті єврозони було схвалене рішення про надання Греції другого пакета фінансової допомоги понад діяла програми.
Лідери єврозони домовилися, що Євросоюз і МВФ нададуть Афінам додаткове фінансування розміром 109 млрд євро. Натомість керівництво Греції зобов'язався здійснити ряд заходів, спрямованих на різке скорочення бюджетних витрат: зменшити зарплати, підвищити пенсійний вік, скоротити робочі місця, а також провести широку програму приватизації.
Ці заходи вкрай непопулярні в грецькому суспільстві. З 2009 р. в країні не припиняються масові страйки та інші акції протесту проти скорочення бюджетних витрат.
За матеріалами: BBC
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас