Українські села оживають - люди рятуються від голоду


Українські села оживають - люди рятуються від голоду

Українські села оживають. Демографічна ситуація у них протягом останніх 5 років поліпшується. До того ж, туди почали переїжджати заможні міські жителі, що сприяє створенню робочих місць та зростанню рівня доходів мешканців.

За 20 років незалежності України кількість жителів сіл скоротилась на 2,5 мільйони. Та протягом останнього п'ятиліття така тенденція сповільнилася. Зокрема зменшився показник міграції. Торік, порівняно з 2009-м, із сіл виїхало на 11 тисяч менше людей - 5200. Водночас фіксують загальне поліпшення демографічної ситуації.

"Весь час втрати зменшуються. І із села, і з міста. Народжуваність підвищується, смертність знижується. Зараз демографічна ситуація надає нам деяку надію. Як довго це триватиме - важко сказати", - каже Ірина Прибиткова, співробітник Інституту соціології НАН України.

Останнім часом зросла кількість охочих переїхати до сіл. Особливо це помітно в мегаполісах, жителі яких дедалі частіше продають квартири і купують котеджі чи заміські будинки. Із початку року попит на таку нерухомість, приміром у Києві, зріс на 20%. Люди побоюються знецінення грошей та намагаються якомога швидше вкласти їх у помешкання і землю.

"Соотношение цены и качества на сегодня - дома уже готовые в некоторых районах до 300 долларов стоимость метра квадратного уже с землей, потому, естественно, человеку выгоднее купить для себя дом, землю и что-то выращивать, себе помогать в период кризиса", - вважає Клавдія Гончарова, член правління Союзу спеціалістів із нерухомості Києва.

Ще одна тенденція - заможні громадяни намагаються подалі втекти від забруднених міст і купують особняки у невеликих населених пунктах. Це сприяє їх розвитку. З переїздом багатіїв також зростає кількість робочих місць. Що стає неабиякою підтримкою місцевим жителям. За даними соціологічних досліджень, понад половина мешканців сіл вважають себе бідними. Розповідає телеканал UBR.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua