Комітет з дотримання Кіотського протоколу взявся за Україну — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Комітет з дотримання Кіотського протоколу взявся за Україну

225
11 жовтня, у німецькому Бонні відбулася перша частина засідання Комітету з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату. Комітет заслухав звіт України про ведення Кадастру викиду парникових газів в 2008-2009 роках, повідомили УНІАН у прес-службі Міністерства екології та природних ресурсів України.
Виступаючи перед комітетом, міністр екології та природних ресурсів України Микола Злочевський зазначив, що проблемні питання, пов'язані з веденням Кадастру викиду парникових газів в 2008-2009 роках, на сьогоднішній день вирішені.
"У 2010 році в Україні відбулися значні політичні зміни, які заклали старт реформам у всіх сферах життя, зокрема і в системі захисту навколишнього середовища", - зазначив Злочевський. Він підкреслив, що нинішній уряд забезпечив схвалення Стратегії екологічної політики України до 2030 року, і успішно реалізує програму очищення України від небезпечних відходів. "Позитивне рішення Комітету щодо дотримання дозволить продовжити реалізацію екологічних реформ, успішно впроваджувати сучасні енергоефективні технології. За цим процесом зараз уважно стежать всі українці - від Президента до рядових жителів міст і сіл", - зазначив Злочевський.
За інформацією прес-служби, на підтримку України на засіданні Комітету з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату виступив і лауреат Нобелівської премії 2007 року, американський учений-еколог Вудроу Кларк. "Україна останні півтора роки демонструє дивовижний прогрес в сфері захисту навколишнього середовища та впровадження енергоефективних технологій, - заявив Кларк. - Дуже важливо, щоб рішення Комітету не зупинило це позитивне просування". При цьому Кларк повідомив, що чимало великих іноземних компаній вже готують для України проекти з енергоефективності, і механізми Кіотського протоколу повинні цьому сприяти.
Друга частина засідання Комітету з дотримання Кіотського протоколу Конвенції про зміну клімату в м. Бонн (Німеччина) відбудеться 12 жовтня в закритому режимі. На ньому буде схвалене рішення щодо відповідності вимогам Конвенції ведення в Україні Кадастру викиду парникових газів в 2008-2009 роках.
30 серпня ц.р. Національне агентство екологічних інвестицій (НАЕІ) повідомило, що на слуханнях Підрозділи із забезпечення виконання Кіотського протоколу РКЗК ООН 25 серпня було схвалене попереднє рішення про можливість обмеження участі України в механізмах Кіотського протоколу. За результатами слухань Підрозділом був схвалений попередній висновок з питання впровадження Кіотського протоколу щодо України, яке може стати остаточним лише при розгляді питання в жовтні ц.р.
"Незважаючи на загальну позитивну оцінку проведеної Україною роботи з доопрацювання кадастру, при схваленні попередніх висновків Підрозділ послався на чинну процедуру, за якою на зазначеному засіданні розглядається кадастр за 1990-2008 рр., представлений в 2010 році і фактично підготовлений у 2009 році. Саме за результатами розгляду цього документа і схвалення рішення про відповідність України. Виходячи з цього, підрозділ ухвалив попереднє рішення, що Україна не виконує взятих на себе зобов'язань", - зазначав НАЕІ.
За даними Нацагентства, у разі схвалення рішення про обмеження як остаточного Україна тимчасово буде обмежена у використанні таких механізмів Кіотського протоколу, як торгівля квотами на викиди парникових газів та реалізація проектів спільного виробництва за національною процедурою.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас