Юнкер: Греції можуть списати 60% боргів — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Юнкер: Греції можуть списати 60% боргів

Казна та Політика
403
Основна частина боргу за держоблігаціями Греції може бути скорочена більш ніж на 60%, повідомив голова Єврогрупи Жан-Клод Юнкер в інтерв'ю австрійській телерадіомовної корпорації ORF. Відповідаючи на питання про те, чи обговорюють європейські політики питання про урізання грецького держборгу на 50-60%, він відповів: "Ми говоримо навіть про більше".
Водночас, за його словами, навіть цих дій буде недостатньо, щоб запобігти банкрутству однієї з держав зони євро. "Перш за все, необхідно подбати про те, щоб "зараза" не поширилася на інші країни регіону", - резюмував політик.
В ході свого виступу він зазначив, що в Європі відсутній "історичний досвід" у вирішенні подібних питань, тому що подібної кризи раніше не спостерігалося. Одночасно глава Єврогрупи розкритикуав дії європейської влади, охарактеризувавши їх як "неоптимальні".
"Ми зреагували недостатньо швидко, на відміну від фінансових ринків", - повідомив Юнкер, назвавши як причину відсутність злагодженості в діях політиків.
Поки в Європі не спостерігається єдності думок в питанні урізання основної частини держборгу Греції. Так, федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель раніше говорила про те, що рішення про 50-відсоткове урізання основної частини грецького боргу не здається їй виправданим, пославшись на ризик виникнення ефекту "копіювання" грецького шляху іншими країнами.
"Якщо дозволити хоча б одній країні не виплачувати половину заборгованості, то слідом за нею з'являться інші держави з такими проханнями", - зазначила вона. У зв'язку з цим рішення про 50-відсоткове урізання держборгу, за словами Меркель, повинно розглядатися як крайній захід (Ultima ratio), коли не залишилося нічого іншого.
Втім, за словами голови Європейської комісії Жозе-Мануеля Баррозу, у вирішенні боргової кризи в Греції могли б взяти участь не тільки країни, де в обігу перебуває євро, але й інші держави ЄС. "Я б хотів, щоб всі держави Євросоюзу внесли посильну лепту у вирішення грецької кризи за наявності у них фінансових можливостей", - підсумував він.
За матеріалами:
РБК
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас