Овочі почнуть дорожчати вже за кілька тижнів, пік буде навесні


Овочі почнуть дорожчати вже за кілька тижнів, пік буде навесні

Після перших морозів овочі знову дорожчатимуть, прогнозують аналітики. Адже урожай цьогоріч неабиякий, а зберігати товар ніде. Самі ж торговці зізнаються: реалізують продукцію за невигідними для себе цінами, бо все уже починає псуватися.

З початку осені овочі подешевшали майже на третину порівняно з літнім періодом. Серед головних причин такої тенденції поява на ринках продукції нового урожаю. Проте є й інші чинники. Минулої весни урядовці активно закликали українців брати лопати та йти на городи. Аби восени не було дефіциту. Українці послухалися. Так, картоплі в попередні роки збирали 18-19 мільйонів тонн. Цьогоріч же цілих 20. Водночас внутрішнє споживання становить 6 мільйонів тон. Інших овочів вітчизняні аграрії отримали близько 8 мільйонів. Тож надлишок продукції й тисне на ціну.

"На 20% в среднем, потому что последний урожай и объем больше, потому что надо продать до холодов. Полевой помидор не хранится, его надо сейчас реализовать", - розповідає продавець Ірина.

- Картопля, її багато, щоб сказати, що дуже вона подорожчає, навряд. Будемо ми її возити, бо в нас її багато. Так само й моркви врожай, і капусти.

Проте самі покупці подешевшанню овочів радіють не надто. Кажуть сезон консервації минув, тож тепер економії не відчувають.

- Я покупаю только столько, сколько мне нужно.

Овочів вдосталь, а зберігати ніде. За офіційними даними овочесховищ в Україні вистачає лише на 550 тисяч тонн. Напередодні Микола Азаров заявляв про побудову таких приміщень ще на 300 тисяч. Проте, фахівці кажуть, офіційного підтверження цих слів не бачили. За підрахунками експертів, до сховищ щороку потрібно відправляти 4 мільйони тон картоплі та 1,5 мільйона тон овочів. Ми ж маємо можливість зберігати лише десяту частину.

"Оскільки більша частина овочів виробляється населенням, і зберігається не в належних умовах, в середньому ми втрачаємо близько 40% овочів за рік. Тому й відбуваються такі цінові коливання навесні", - пояснює аналітик аграрних ринків Денис Рубченко.

Експерти прогнозують, після перших морозів вартість овочів неминуче зростатиме. Пік цін, зі збільшенням у 2-3 рази, припаде на весну.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua