Наші сільгосптовари стануть конкурентними на ринку


Наші сільгосптовари стануть конкурентними на ринку

Європейські товари дешевші, бо їх виготовлення дотують. У ЄС на це виділяють 43 мільярди доларів. У вартості європейських харчів допомога становить 50%. Тоді як в Україні – лише 3%.

"Ми всі розуміємо те, що Європа робить, штучно створюючи якісь преференції, я б сказав так, що наш товаровиробник до ринку всеосяжної, з рівними умовами готовий навіть краще, ніж інші. Тому як він не розбещений дотаціями", - вважає голова Аграрного союзу Геннадій Новіков.

Угода про Зону вільної торгівлі усе змінить. Із нашого боку - зникнуть ввізні мита. А це, наприклад, 15% на яловичину і птицю, 10% – на молокопродукти та свинину. З їхнього - відсутність субсидій. Результат - європейські товари в Україні подорожчають. Таким чином наші стануть більш конкурентоздатними. Утім лише на внутрішньому ринку. Переваг у ЄС це не забезпечить.

"Якщо для нас буде проблемний ринок європейський, то ми зорієнтовані на ринки східних країн та країн Північної Африки. Це Індокитай, Арабські країни, це Північна Африка. Там якість нашої продукції влаштовує цей регіон. Там спроможні платити за цю продукцію", - каже президент УАК Леонід Козаченко.

Домовилися вітчизняні чиновники і про збільшення експортних квот до ЄС. Відтак, протягом року безмитно можемо продати понад 40 тисяч тонн свинини, 12 тисяч тонн яловичини. 30 тисяч тонн цукру. А ще, яйця, овочі та фрукти. Повідомляє телеканал UBR.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua