Присяжнюк: Україна може експортувати 24-25 млн т зернових


Присяжнюк: Україна може експортувати 24-25 млн т зернових

Станом на 27 вересня в Україні намолочено 39 млн т зерна. Експортний потенціал зернових культур цього року становитиме 24-25 млн т. Про це сьогодні в ході брифінгу заявив міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк, передає кореспондент РБК-Україна.

"Ви знаєте, що попередні запаси у нас склали 6,2 млн т. Враховуючи прогнозні дані, що ми зберемо більше 50 млн т зернових, можемо прогнозувати, що експортний потенціал зернових культур цього року становитиме 24-25 млн т" , - сказав Присяжнюк.

Крім того, міністр заявив: "Станом на 27 вересня було зібрано зернових та зернобобових на площі 12,3 млн га. Намолочено 39 млн т зерна за врожайності 31,6 ц/га. Торік врожайність була 21,6 ц/га. За прогнозними даними регіонів, цього року збору підлягають 15,5 млн га зерна і зернобобових культур, включаючи кукурудзу. З них додатково 7,3 млн га кормових, 1,4 млн га картоплі, 584 тис. га овочів, баштанних культур. Загалом збір зернових культур завершено, і отримані в заліковій вазі 22 млн т пшениці, на 3,2 млн т більше, ніж попереднього року; ячменю зібрано 9 млн т, на 0,5 млн т більше, ніж попереднього року; жита - 567 тис. т, на 102 тис. т більше, ніж попереднього року".

Присяжнюк додав: "Наразі продовжується збір кукурудзи, зібрано на 19% площ. Загалом валовий збір кукурудзи ми очікуємо в межах 17-19 млн т, досить високий показник, і наше головне завдання, на сьогоднішній день - це проекспортувати цей обсяг".

Крім того, міністр зауважив, що важливим питанням є проведення осінньо-польових робіт. Станом на 27 вересня озимі культури посіяні на 4,1 млн га, що становить 50% від прогнозу. Минулого року на цю дату було посіяно 4 млн га. Відзначимо, глава Гідрометцентру України Микола Кульбіда повідомляв, що в Україні склалися вкрай несприятливі умови для посіву озимих культур.

Нагадаємо, 6 серпня Міністр аграрної політики і продовольства України Микола Присяжнюк заявив, що в Україні планується зібрати 60% продовольчого зерна від прогнозованого врожаю на рівні 50 млн т.

Зазначимо, під час останнього раунду переговорів між Україною та Європейською комісією схвалено рішення про збільшення зернових експортних квот з 20 тис. тонн до 2 млн тонн при укладанні угоди про зону вільної торгівлі між Україною та ЄС. Раніше ЄК пропонувала Україні укласти угоду про ЗВТ виходячи з експортних квот розміром 20 тис. тонн зернових. Разом з тим глава українського уряду Микола Азаров підкреслив, що експортний потенціал України складає близько 20 млн тонн зернових.

Також Микола Азаров заявляв, що Україна готова поставляти велику кількість зерна в Японію. Нагадаємо, в жовтні 2010 р. Японія ввела квоти на ввезення українського зерна. Це призвело практично до припинення його поставок в Японію. Внаслідок цього український експорт в Японію скоротився майже на 28%.

Зазначимо, станом на 19 вересня Україна експортувала 2,7 млн ​​тонн зернових культур. "На 19 вересня експортовано 2,7 млн ​​тонн зернових культур. Пшениці - 1,2 млн тонн, ячменю - 1,5 млн тонн, кукурудзи - 60 тис. тонн", - повідомив директор департаменту землеробства Міністерства аграрної політики і продовольства Олександр Демидов. Він зазначив, що у вересні експортна ситуація покращилася. У середньому експорт повинен становити близько 3 млн тонн на місяць.

У липні-серпні поточного року експорт зерна з України склав усього близько 1,8 млн тонн - на 400 тис тонн, або 22% менше, ніж за аналогічний період минулого року. Нагадаємо, Україна в 2010-2011 маркетинговому році експортувала 12,1 млн тонн зерна. У липні поточного року експорт зерна з України зменшився в 3,9 рази в порівнянні з червнем 2011 р. - до 380 тис. т.

У серпні міністр аграрної політики і продовольства Микола Присяжнюк заявляв, що експорт зернових культур з України в 2011 р. складе більше 24 млн т.

Відзначимо, з 1 липня Україна скасувала квоти на експорт зернових, які були введені в восени 2010 р. через неврожай. Замість квот було введено 9-14% мито на експорт зерна до 2012 р.

У 2010 р. Україна зібрала 39,3 млн т зернових і зернобобових, що на 14,6% менше, ніж роком раніше, коли урожай склав 46 млн т.

Торік Україна експортувала 7 млн ​​т зернових. Незважаючи на квотування експорту зерна, в 2010 р. Україна посідала 3-є місце (16,7% світового ринку) за обсягами експорту ячменю, 4-е місце (6%) - кукурудзи і 6-е (5,4%) - за обсягами експорту пшениці.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua