0 800 307 555
0 800 307 555

Збройова Україна повільно сповзає в число аутсайдерів: імпортери відмовляються співпрацювати

1029
Збройова Україна демонструє повільне сповзання в число якщо й не аутсайдерів, то точно не в бік від лідерів.
Про це у своїй статті пише директор Центру досліджень армії, конверсії і роззброєння Валентин Бадрак.
За його словами, формально можна фіксувати доларове зростання обсягів збройового експорту. Але фахівці прекрасно знають, що купівельна спроможність долара за останнє десятиліття впала наполовину, тож реально залишилося не так багато аргументів на користь національної гордості за успіхи в торгівлі зброєю. Більше того, заяви деяких українських політиків і чиновників про те, нібито Україна все ще входить до десятки лідерів збройового експорту, як мінімум некомпетентні.
Експерт зазначає, що однією з причин такого стану речей є слабке розуміння нової команди спецекспортерів кон'юнктури ринку та особливостей роботи з посередниками.
Як приклад В.Бадрак наводить відносини з Латинською Америкою. Так, якщо стосовно поставок бронетехніки в Перу просто немає ясності, то Бразилія, яка мала намір придбати українські танки та налагодити масштабне співробітництво з ВАТ "Мотор Січ", за неофіційними даними, відмовилася від військово-технічного співробітництва з Україною. Причому зовсім не через технічні характеристики танка.
"Обізнані люди кажуть, що бразильська сторона була приголомшена, коли після підписання документа про співпрацю з Мінпромполітики України один із заступників генерального директора "Укрспецекспорту" заявив про необхідність заново домовлятися - вже з керівництвом "Укрспецекспорту" і "Укроборонпрому". Така правонаступність всередині української влади, вірніше, її відсутність, як кажуть, викликала шок, - пише автор. - Тим більше що і міністра оборони Бразилії, прихильного до ВТС із України, змусили піти у відставку, причому ставлення до закупівель техніки українського виробництва виявилося не останнім питанням у списку претензій до чиновника".
За інформацією експерта, схожа ситуація і щодо ймовірності поставок Індії керованих авіаційних ракет Р-27. Індійці, які гостро потребують авіаційного озброєння, погодилися навіть із завищеною вартістю ракети, але угода в кілька сотень мільйонів доларів не просувається до підписання. Фахівці кажуть, що виробник ракет ДАХК "Артем" просто не може відпрацювати схему, а спецекспортери не мають можливості впливати на це підприємство - в "Укроборонпром" воно не потрапило, а Мінпромполітики вже немає на менеджерській карті країни.
Ще один холдинг, який незрозуміло кому підпорядковується - ДАХК "Топаз", зробив два комплекси радіолокаційної розвідки "Кольчуга-М" (а підприємство виробляє ці комплекси виключно під наявне замовлення), і тепер уже півроку не може їх реалізувати. На думку близьких до підприємства осіб, 48 млн дол. Україна не може заробити через нездатність конкретних людей домовитися між собою.
За матеріалами:
Дзеркало Тижня
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас