"Нафтогаз" в 2012 р. поступиться компанії Фірташа 5 млрд кубометрів газу зі своєї квоти на внутрішньому ринку


"Нафтогаз" в 2012 р. поступиться компанії Фірташа 5 млрд кубометрів газу зі своєї квоти на внутрішньому ринку

Публічно оголошене міністром Юрієм Бойком скорочення закупівель газу "Нафтогазом" у "Газпрому" в 2012 році на 5 млрд кубометрів - це лише підтвердження того, що квота "Нафтогазу" на внутрішньому ринку скорочена майже на такий же обсяг - на користь Ostchem Holding Ltd Дмитра Фірташа, передає "Дзеркало тижня. Україна".

Українська сторона подала заявку в "Газпром" про скорочення річного обсягу імпорту "Нафтогазом" на 5 млрд кубометрів від "бесштрафних" 33 млрд кубометрів. Відповідно до законопроекту "Про Державну програму економічного і соціального розвитку України на 2012 рік і основні напрямки розвитку на 2013 і 2014 роки", надходження імпортного газу для НАК склало 27,4 млрд кубометрів (на цей рік значаться 40 млрд).

Ресурси природного газу на 2012 рік уряд прогнозує в обсязі 61,3 млрд кубометрів (цього року очікується 81,8 млрд). Ресурси традиційно складаються з газу, що видобувається в Україні, - всього 21,58 млрд кубометрів на майбутній рік (на нинішній - 20,76 млрд), зі сформованих запасів у ПСГ - 5,8 млрд кубометрів (16,27 млрд - в 2011-му, з яких 11,3 млрд записано на RosUkrEnergo AG), а також імпортного російського газу.

Примітно, що уряд у розділі "Ресурси природного газу" окремою графою виділив "надходження з Марківського родовища (через ПВВГ с. Пархоменко)" з порівняно невеликим річним обсягом запланованих надходжень - 187 млн кубометрів газу на 2012 рік, хоча на цей рік такий ресурс в газовому балансі взагалі не значиться. Ймовірно, до імпорту його прямо Кабмін не відносить. Хоча Марківське родовище в Луганській області в основному розташоване на території РФ, але не має прямого газопровідного зв'язку з ГТС "Газпрому", тому проводять заміщення обсягів газу або просто поставляють в Україну.

Не значаться в розділі "імпорт" і "надходження від компанії Ostchem Holding Limited" з річним ресурсом на 2012-й в обсязі 6,33 млрд кубометрів (на 2011-й - 4,65 млрд, 2 млрд із яких вже поставлені в квітні-липні). Нагадаємо, що недавно НКРЕ видала ліцензію цій компанії на продаж в Україні газу за нерегульованим тарифом, і Ostchem також отримала право закуповувати газ не у "Нафтогазу", а безпосередньо у "Газпрому" або інших виробників газу.

Таким чином, скорочення закупівель НАКом у "Газпрому" в 2012 році на 5 млрд кубометрів означає скорочення квоти "Нафтогазу" на внутрішньому ринку майже на такий же обсяг - на користь Ostchem Holding Ltd.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua
Опитування