242
Іспанський парламент відновив податок на доходи багатих
— Казна та Політика
Іспанські парламентарі відновили податок на доходи багатих, скасований на початку 2008 р., з метою скорочення дефіциту бюджету країни, передає Associated Press. В уряді уточнили, що норма торкнеться 160 тис. людей, статки яких перевищують 700 тис. євро (954 тис. дол.)
Опозиційні депутати звинуватили владну Соціалістичну робітничу партію в популізмі напередодні розпуску парламенту, наміченого на 26 вересня 2011 р., і проведення 20 листопада ц. р. позачергових загальних виборів. При цьому в ході голосування 176 законодавців схвалили законопроект, 166 утрималися, два - висловилися проти нової норми.
Нагадаємо, про проведення дострокових виборів прем'єр-міністр країни Хосе Луїс Родрігес Сапатеро оголосив наприкінці липня поточного року. Відповідне рішення він схвалив під тиском своїх однопартійців та членів опозиції на тлі критики, якої зазнала економічна політика іспанського прем'єра.
Іспанія планує скоротити дефіцит бюджету до кінця 2011 р. до 6% від ВВП з 9,2% від ВВП в 2010 р., чому сприятимуть скорочення держвитрат на медицину, а також зміни календаря податкових виплат великих компаній, запропоновані минулого тижня.
Нагадаємо, згідно з маастрихтськими критеріями (законодавчо встановлені стандарти зони євро), дефіцит урядового сектору бюджету країн Євросоюзу не повинен перевищувати 3% від ВВП. Уряд Іспанії має намір довести бюджетний дефіцит країни до цього рівня до кінця 2013 р. Для цього влада країни схвалила пакет екстрених заходів, що передбачає скорочення зарплат держслужбовців на 5%, а також зарплат ключових членів уряду Іспанії (у тому числі прем'єр-міністра) на 15% . Крім того, передбачено припинення індексації пенсій і заморожування низки соціальних виплат. Таким чином, за два роки уряд країни має намір заощадити близько 15,25 млрд євро.
Іспанія входить до країн єврозони, що зазнають фінансові труднощі і належать до групи PIIGS (Португалія, Ірландія, Італія, Греція та Іспанія). Саме ці держави чинять найбільше проблем своїм партнерам з валютного блоку, оскільки мають великий зовнішній борг і мало можливостей для його погашення (в основному через недостатнє зростання економіки).
За матеріалами: РБК-Україна
Поділитися новиною