Банкіри: Середньострокові перспективи гривні залежатимуть від розвитку світової економіки — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Банкіри: Середньострокові перспективи гривні залежатимуть від розвитку світової економіки

Валюта
923
Середньострокові перспективи курсу гривні залежатимуть від ситуації на світовому ринку, вважають експерти, опитані агентством "Інтерфакс-Україна".
"У Національного банку є всі можливості утримати курс гривні на поточному рівні в найближчій перспективі: у нього є резерви, є в запасі програма співпраці з Міжнародним валютним фондом. Але це за умови, що не буде сильно негативного розвитку в світовій економіці, а саме не буде повторена ситуація 2008 року. Жодного імунітету перед таким різким падінням світової економіки, як в 2008 році, Україна як і раніше не має", - сказав начальник відділу аналізу і досліджень Райффайзен Банку Аваль Дмитро Сологуб.
При цьому він відзначив високий рівень девальваційних очікувань, що може призвести до більшої волатильності курсу.
"Ситуація на валютному ринку дуже тісно пов'язана із ситуацією з ліквідністю. Чому почав курс (долара до гривні) рости? Тому що ліквідність в системі виросла, і коли ліквідність у системі зросла, збільшився попит на валюту. Це відбувається тому, що девальваційні очікування досить високі. Хоча поки платіжний баланс не підтверджує, що ситуація негативна", - сказав експерт.
Коментуючи середньорічний курс гривні на майбутній рік розміром 8,1 грн/$1, передбачений проектом держбюджету, Сологуб зазначив, що, на його думку, такий орієнтир є песимістичним варіантом розвитку ситуації.
"Можливо, уряд просто перестрахувався (заклавши в проект держбюджету-2012 курс гривні розміром 8,1 грн/$1)... Я б не сказав, що є курс на плавну девальвацію. Коли в Україні така висока інфляція, плавна девальвація не врятує ситуацію. Потрібно вміло проводити заходи економічної політики, щоб не потрібно було проводити девальвацію, щоб можна було б навіть зміцнити гривню. Але для цього потрібно знизити інфляцію з рівня 10-11% хоча б до 5-6%, а цього не можна досягти за короткий відрізок часу", - пояснив експерт.
Глава правління ОТП Банку Дмитро Зінков також вважає, що зовнішні фактори можуть чинити тиск на курс гривні.
"Я не бачу макроекономічних підстав для девальвації курсу гривні до кінця наступного року. По-перше, є досить непогана динаміка зовнішньої торгівлі, по-друге, валютні резерви НБУ перевищили докризовий рівень. Все, що може похитнути (курс гривні) - це нестабільність світової економки", - сказав банкір.
При цьому він зазначив, що вважає за доцільне збільшення волатильності курсу гривні.
"Коливання іноземної валюти щодо гривні в межах 5%, на мій погляд, не є чимось надприродним. Просто населення настільки звикло до стабільного валютного курсу, що кожна копійка (зростання або зниження курсу гривні) сприймається як сигнал бігти купувати або здавати долари. Я як банкір вважаю, що політика Нацбанку щодо збільшення волатильності була б хорошим фактором, який дозволив би зробити більш стабільними відсоткові ставки (на ресурсному ринку)", - сказав Зінков.
Начальник управління грошових і валютних ринків VAB Банку Наталія Шишацька вважає, що до кінця поточного року курс гривні буде перебувати в межах 7,98-8,05 грн/$1.
"Враховуючи політику, яку зараз проводить Нацбанк, щоб знизити тиск на гривню, а також ґрунтуючись на закладеному в проекті держбюджету-2012 орієнтира середньорічного курсу гривні розміром 8,1 грн/$1, можна прогнозувати, що до кінця року курс гривні не зазнає значних змін, можливі невеликі планові коливання в коридорі 7,98-8,05 грн/$1", сказала експерт.
При цьому вона зазначила, що НБУ має фінансові інструменти, щоб нівелювати значні курсові коливання.
"У разі зменшення надходжень валюти в країну важливу роль буде грати НБУ. При проведенні валютних інтервенцій курс може утримуватися на нинішньому рівні і на початку 2012 року. Також НБУ може задіяти важіль оптимізації залишків на коррахунках банків, що дасть можливість нацвалюті зміцнюватися", - додала Шишацька.
За матеріалами:
Інтерфакс-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас