На валютний ринок можуть повернутися тіньові ділки


На валютний ринок можуть повернутися тіньові ділки

З 23 вересня банки отримають неабиякий головний біль. А все через дозвіл НБУ приносити до обмінних кас одразу від 50 тисяч гривень.

Принаймні такої думки дотримуються деякі експерти. Кажуть: відтепер фінустановам додали клопоту - вони мають ретельніше перевіряти дані українців. Якщо клієнт обмінюватиме 50 тисяч у гривневому еквіваленті, то змушений буде повідомити мінімальні відомості про себе - прізвище, ім'я та по-батькові, і показати посвідчення, що підтверджує особу. Всю інформацію, зокрема про місце проживання, впишуть у спеціальну квитанцію. Якщо ж сума сягне 150 тисяч - слід назвати ще й номер та серію паспорта або іншого документа, а також реєстраційний номер картки платника податків. Звісно, коли така є. Усі дані внесуть до спеціальної бази. Доступ до неї матимуть і правоохоронці. Наприклад, якщо дізнаються, що гроші, які обмінювали, було вкрадено.

"Можливо, люди менше будуть іти обмінювати в банках офіційно, більше будуть ходити кудись, не довіряючи владі. Це може спонукати до тінізації цього обороту", - попереджає експерт банківського сектору Олександр Сугоняко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Валюта
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua