Банкам ризиковано фінансувати покупку сільгоспземель


Банкам ризиковано фінансувати покупку сільгоспземель

Банкам невигідно і ризиковано фінансувати купівлю земель сільськогосподарського призначення. Таку думку висловив у коментарі для джерела радник правління банку "CreditAgricole" Жан Жак Ерве.

"Є великий потенціал, є хороші підприємці в сільському господарстві і ми готові підтримувати цих людей. Але якщо вони отримують 3 тонни зерна і витрачають при цьому 4 тис. грн на гектар - у них дуже низька рентабельність. Тому ми дивимося на великі підприємства, які працюють на базі моделі вертикальної інтеграції. І ми розуміємо, що для цих людей буде дуже важко знаходити гроші для купівлі землі, тому що їм потрібно 400-500 дол капіталізації з га для того, щоб купувати нову техніку і т. д . Але це занадто багато по відношенню до фінансового результату. Тому, якщо вони будуть ще купувати і землю, то звідки вони будуть брати гроші. Хто буде платити різницю між вартістю грошей зараз в Україні та максимальною вартістю кредитування для цих позичальників. Тому для них вигідніше працювати на базі нормальної довгострокової оренди і формувати достатню кількість капіталу для купівлі землі", - вважає Ерве.

На його думку, на сьогоднішній день досить важко фінансувати кредитування купівлі землі. "Я не можу зрозуміти як це фінансувати, як можна додати додатковим навантаженням кредитування без додаткового результату рентабельності. На що я можу очікувати від власності землі по відношенню до оренди землі. На нуль. І в цьому проблема", - резюмував він.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Опитування
В Контексті Finance.ua