Експерт: Ціни на гречку можуть різко обвалитися


Експерт: Ціни на гречку можуть різко обвалитися

Станом на середину вересня оптові ціни на гречану крупу знизилися до 8-8,5 тисячі гривень за тонну. В роздрібній мережі варто очікувати фасовану гречану крупу за ціною 10-12 гривень, незабаром навіть менше 10 гривень, вважає заступник гендиректора Української аграрної конфедерації Олександр Ярославський.

Експерт констатує, що торговельні підприємства, що мали значні запаси гречаної крупи за високими цінами, зазнають збитків, а торговці на базарах і невеликі магазини певним чином отримали конкурентну перевагу.

Ярославський каже, що виробники гречки повинні враховувати досвід минулих років і не допустити падіння ціни на гречану сировину нижче того рівня, який забезпечує прийнятну рентабельність її виробництва. Також експерт пояснив, що українські споживачі торік нагнітали ажіотажний попит на гречану крупу, купуючи значно більше, ніж необхідно.

Цього року відбувається зворотний процес, сказав він, і додав, що виробники, користуючись нагодою продати товар ще за прийнятними цінами, викидають на ринок все більше і більше гречки, тим самим збиваючи ціни, які знижуються майже щодня. "Гречана крупа - товар дуже чутливий до надвиробництва, і це відчувають виробники. В ситуації, коли очікується значне збільшення пропозиції і зниження ціни, виробники намагаються якомога швидше реалізувати вирощену гречку", - зазначив Ярославський.

Заступник гендиректора УАК також сказав, що станом на 13 вересня зібрано 245 тисяч тонн, що майже в два рази більше минулорічного показника.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua