Латифундії не забезпечують продовольчої безпеки держави


Латифундії не забезпечують продовольчої безпеки держави

Третина орних земель України вже перебуває у користуванні агрохолдингів. Із 32 мільйонів гектарів - вони хазяйнують приблизно на 10 мільйонах.

Наприклад, в управлінні агрохолдингу Олега Бахматюка - понад 400 тисяч гектарів угідь, у Рината Ахметова - 225 тисяч гектарів. Почали вкладати у перспективну галузь також інші багаті українці. Повноцінний ринок землі запрацює у нас уже наступного року. Тож є ймовірність, що виникнуть великі землеволодіння. А їхніми господарями стануть іноземці. Аргентина та Бразилія почали з подібним боротися. Оскільки агрохолдинги годують не місцеве населення, а відправляють свою продукцію за кордон.

"Досвід країн світу говорить, що латифундія - це не краща форма забезпечення продовольчої безпеки і, взагалі, незалежності країни. І не даремно всі країни світу не мають такої форми землекористування, як латифундії. За винятком отих двох латиноамериканських країн, де вони активно розпочали боротьбу", - розповів телеканалу UBR завкафедри ННІ економіки природних ресурсів Анатолій Юрченко.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Весь ринок:Аграрний ринок
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua