Людей у ​​селах все менше, а сільрад все більше


Людей у ​​селах все менше, а сільрад все більше

За роки незалежності України чисельність сільського населення скоротилася на 2,5 мільйона.

Як повідомили кореспонденту УНІАН у прес-службі Харківської облради, про це поінформував під час наради-семінару Української асоціації районних і обласних рад президент асоціації, голова Харківської облради Сергій Чернов.

Характеризуючи нинішній стан адміністративно-територіального устрою України, він навів, зокрема, такі статистичні дані: "З 1991 року спостерігається тенденція зменшення кількості сільських жителів. За останні 20 років чисельність сільського населення скоротилася на 2,5 млн. осіб, а кількість сільських населених пунктів зменшилася на 348 одиниць. Але разом з тим кількість рад збільшилися на 1067 одиниць".

Також Чернов звернув увагу на проблему відсутності в багатьох випадках чітких меж адміністративно-територіальних одиниць. "За даними Держкомзему, в 2010 році в Україні встановлені або змінені межі тільки в 19 тис. 252 населених пунктах, що становить 64,5% від їх загальної кількості", - повідомив президент асоціації.

На думку Чернова, органи місцевого самоврядування користуються великою підтримкою серед населення, що вкрай необхідно для проведення реформ.

"Громади повинні бути самодостатні й вирішувати 80% своїх питань самостійно", - вважає Чернов.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua