Депозитні вклади українців у гривні перевищують валютні


Депозитні вклади українців у гривні перевищують валютні

Пересічні українці принесли до банків від початку року понад 30 мільярдів гривень. Переважну більшість - у нацвалюті. Картину псує лише той факт, що більше зростають суми на рахунках - до запитання. Тобто ті, які можна зняти коли завгодно.

Обсяг гривневих вкладів переважає валютні. Однак цьогорічні темпи притоку депозитів менші, ніж торік. За сім місяців 2010-го система поповнилась грошима громадян на майже 32 мільярди гривень. У 2011-му - на 31,5 мільярд. Банкіри сподіваються на осінь.

"Ми однозначно очікуємо відновлення активності вкладників із осені . Так, як і відновлення аткивності бізнесу. Це пов’язані процеси і вони систематично відбуваються щороку в нашій системі", - каже директор роздрібного бізнесу комерційного банку Марина Нестеровська.

Стриманіші темпи залучення грошей на депозити викликали зниження процентів, зменшення інвестиційних можливостей українців та посилення розмов про девальвацію. Останній чинник найбільш дратівливий. Але, якщо порахувати потенційну вигоду, то гривневий вклад має свій запас міцності завдяки відсоткам.

У курс 8.20 банкіри не вірять. Впевнені, залишиться 8, бо він забезпечений не номінальним, а реальним зростанням ВВП. Хоча й визнають - спотворити їх розрахунки можуть обвали на глобальних ринках.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Весь ринок:Кредит&Депозит
Архiви:2012 2011 2010 2009
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua