Папери з чистого золота — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Папери з чистого золота

Фондовий ринок
3228
Про плани регулятора обмежити "перетікання" заощаджень населення в готівкову валюту глава Нацбанку Сергій Арбузов повідомив в інтерв'ю газеті "Дзеркало тижня. Україна". "Ми вирішили не обмежувати наш інструментарій традиційним набором обмежувальних заходів, а спробувати зробити внутрішній фінансовий ринок більш привабливим для розміщення валютних ресурсів, щоб вони не витікали, а, навпаки, приходили в країну.
Для населення, щоб його заощадження не втікали в готівкову валюту і не перетікали на споживчий ринок, готуються спеціальні інструменти", - сказав голова НБУ. Таким інструментом стануть сертифікати центробанку, прив'язані до золота, що є в резервах.
"Це дозволить задовольнити потребу охочих зберігати свої заощадження в золоті, яке, на відміну від будь-яких валют, не девальвує і не схильне до інфляції. Тому, якщо люди отримають можливість зберігати свої гроші в прив'язці до золота, а не до долара або євро, то економіка від цього тільки виграє", - вважає Арбузов.
Перший заступник глави НБУ Юрій Колобов розповів "Ъ", що зараз регулятор розробляє положення, яке дозволить випускати "золоті" сертифікати. Агентами з їх продажу планується зробити комерційні банки. Згідно зі звітом НБУ, на 1 серпня в золотовалютних резервах перебувало 894 тис. трійських унцій, які коштували $1,45 млрд (всього резервів було на $37,81 млрд). Крім цього, в НБУ мають намір збільшити обсяг пропонованого населенню забезпечення на 2 тонни золота (близько $100 млн), які залучать на зберігання у уряду.
Банкіри відзначають, що регулятор не вперше виступає з ідеєю вилучити зайву ліквідність у населення, випускаючи сертифікати. Востаннє таку ініціативу озвучував попередній глава НБУ Володимир Стельмах перед кризою. Однак зараз центробанк прагне підтримувати низький рівень інфляції і готовий використовувати новий інструмент після проведення низки адміністративних заходів щодо зниження ліквідності банківської системи. На 2 вересня залишки на кореспондентських і транзитних рахунках українських банків знизилися до 13,9 млрд грн.
Враховуючи постійне зростання вартості золота, саму ідею депозитних сертифікатів у цьому металі банкіри називають дуже цікавою. Після підвищення цін на золото в 2010 році на 30%, у першій половині поточного року цінова динаміка трохи сповільнилася - за 6 місяців метал подорожчав лише на 5,3%. Проте вже в липні цінові темпи прискорилися - золото стало дорожчим на 8,5%, в серпні - на 12%. Станом на 2 вересня його вартість досягла $1851,49 за трійську унцію. "Регулятору давно варто було б запропонувати подібний інструмент. Національна валюта в будь-якій країні виконує функції як накопичення, так і заощадження. Якщо із заощадженнями на депозитах у нас все гаразд, то з накопиченнями поки не дуже", - зазначив заступник голови правління Сітібанку Владислав Сочинський.
Проте новий інструмент, за словами фінансистів, населення сприйме не відразу. "У нас вже був у 1996 році невдалий досвід продажу комерційними банками золотих сертифікатів, як і невдалий досвід продажу державних казначейських паперів населенню", - нагадує голова наглядової ради банку "Центр" Олександр Охрименко. За його словами, для популяризації такої форми вкладення, серед населення необхідна тривала рекламна кампанія. "Щоб золоті сертифікати стали привабливими, необхідно не тільки те, що прибуток з цих паперів після оподаткування повинен бути вищим за ставку депозиту в держбанках, але також і значний час для звикання населення до нововведення", - погоджується начальник відділу аналізу фінансових ринків ІНГ Банк Україна Олександр Печеріцин. Втім, сама ініціатива НБУ стимулює банки почати активніше пропонувати населенню власні депозитні програми в дорогоцінних металах, упевнений Владислав Сочинський. Згідно з даними Української біржі дорогоцінних металів, зараз 15 банків пропонують депозити в золоті.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас