Медведєв: Позиція України в питанні ціни на газ - це утриманство — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Медведєв: Позиція України в питанні ціни на газ - це утриманство

Енергетика
7132
Президент Росії Дмитро Медведєв у Сочі заявив, що здивований позицією керівництва України щодо питання про ціну на газ, назвавши підхід української влади до цієї проблеми "утриманством", повідомляє ВВС.
"Вони весь час просять про послаблення. Мені здалося, що ми зробили зрозумілу пропозицію: якщо ви хочете знижку на газ, ви повинні стати частиною інтеграційного простору. Або, якщо ви цього не хочете, то ви робите нам комерційну пропозицію, вигідну Росії, наприклад , таке, як пропозиція (від Білорусі) продати газотранспортну систему ", - сказав Медведєв.
За його словами, така переговорна позиція: "Це дуже сумно, це утриманство".
Російський Президент також заявив, що керівництво Росії поділяє позицію російського МЗС у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко: її судять за газові домовленості з Росією, а не за колишні гріхи.
Нагадаємо, раніше прем'єр-міністр Микола Азаров заявив, що Україні може розірвати "кабальний контракт", підписаний в 2009 р. між ВАТ "Газпром" і НАК "Нафтогаз Україна", а також те, що цей документ "підриває основу довгострокового співробітництва між двома країнами.
Пізніше міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко, заявив про зменшення в найближчі 5 років закупівлі Україною російського газу до 12 млрд куб. м на рік і заміни "дорогого імпортного газу" вітчизняним вугіллям, альтернативними джерелами енергії та ін.
Більш того, за словами Азарова розрив України газового контракту з "Газпромом" можливий в судовому порядку (як це зробила італійська компанія Edison, заощадивши 200 млн євро, і що намагається поки безуспішно зробити німецький концерн E. ON), правда він не уточнив, коли цього можна очікувати і які будуть наслідки. Втім, пізніше Азаров заявив, що буде намагатися знайти компроміс по ціні за столом переговорів, а не в залі суду.
Нагадаємо, що питання легітимності газового контракту виник на тлі суду над екс-прем'єр-міністром України Тимошенко, яку Генпрокуратура звинувачує в перевищенні посадових повноважень при його підписанні та заподіяння збитків країні на суму 1,5 млрд грн.
Зазначимо, МЗС Росії 5 серпня у зв'язку з арештом Тимошенко розповсюдило заяву, в якій вказало, що всі газові угоди 2009 р. складались в суворій відповідності з національним законодавством двох держав і міжнародним правом, і на їх підписання були отримані необхідні вказівки Президентів Росії та Україні.
У той же час, сьогодні стало відомо заступник глави польської компанії Пшемислав Дудзіньскій заявив, що польська газова монополія Polskie Gornictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) обіцяє подати позов до арбітражного суду на "Газпром" через занадто високі ціни на поставлений в Польщу газ.
Крім того, учора, 30 серпня, з'явилася інформація про те, що ВАТ "Газпром" знизив ціну на газ, що поставляється за довгостроковим контрактом до Греції. Як повідомили керівники грецької газової корпорації DEPA, переговори про зміну умов газових поставок успішно завершилися в липні 2011 р. "Газпром" і DEPA також домовилися про скорочення обсягів поставок.
"Газпром" і DEPA скорегували контрактні обсяги і ціни відповідно до розвитку ситуації на грецькому ринку й аналогічними домовленостями інших європейських імпортерів з Газпромом ", - повідомив директор DEPA із закупівель газу Леонідас Драгатакіс.
Менеджер DEPA не назвав нові обсяги і ціни в рамках довгострокової угоди з "Газпромом". За його словами, нові цінові умови є "задовільними".
Нагадаємо також, що в серпні 2011 р. газовий підрозділ німецького концерну E. On - E. On Ruhrgas - розпочав арбітражний процес з метою вирішення суперечки з "Газпромом" з приводу контрактної ціни на газ. Німецька компанія хоче скоректувати контрактні ціни до рівнів, що відбивають спотові ціни на газ в Європі.
За матеріалами: BBC
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас