Українське зерно скоро буде ніде зберігати


Українське зерно скоро буде ніде зберігати

Україна може зіткнутися з дефіцитом потужностей зі зберігання врожаю через низькі темпи експорту зерна на початку поточного сезону, вважають експерти асоціації "Український клуб аграрного бізнесу".

Як відзначається в прес-релізі УКАБ, за липень-серпень Україна реалізувала на зовнішні ринки лише 0,9 мільйона тонн зерна, що майже в 4 рази нижче звичайних темпів експорту в цей період.

Невеликий експорт асоціація пов'язує з дією в Україні вивізних мит на зернові, які роблять українське зерно неконкурентоспроможним на світовому ринку.

Як повідомлялося, Україна з 1 липня до 1 січня 2012 року ввела мито на експорт пшениці (9%, але не менше 17 євро за тонну), кукурудзи (12%, але не менше 20 євро за тонну) і ячменю (14 %, але не менше 23 євро за тонну).

Учасники аграрного ринку неодноразово висловлювалися проти введення мит на експорт зерна, заявляючи, що це призведе до значного зниження внутрішніх цін на нього та збитків аграріїв. За останніми прогнозами Мінагропроду України, урожай зерна в країні в поточному році перевищить 50 мільйонів тонн, тоді як минулого року Україна зібрала 39,3 мільйона.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Аграрний ринок
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua