Хеджеві фонди скуповують кукурудзу, срібло і сою після падіння цін на сировинні ф'ючерси


Хеджеві фонди скуповують кукурудзу, срібло і сою після падіння цін на сировинні ф'ючерси

Падіння вартості сировинних товарів до мінімального за 9 місяців значення сприяє формуванню стійких очікувань біржових гравців, що навіть при сповільненні темпів зростання світової економіки буде спостерігатися дефіцит сировини, повідомило агентство Bloomberg.

Нафта вже подорожчала на 8% після того, як за два тижні, що завершилися 9 серпня, її вартість опустилася на 25%. Ціни мідних ф'ючерсів відіграли 4,6% після зниження на 16%.

Значення сировинного індексу Standard & Poor's GSCI Enhanced зросло на 4,2% після того, як був зафіксований його мінімум більше двох тижнів тому. За прогнозами аналітиків Goldman Sachs, значення індикатора за 12 місяців збільшиться на 20% багато в чому за рахунок зростання цін на метали та енергоносії.

Згідно з даними Комісії з ф'ючерсної біржової торгівлі, число хеджевих фондів та інших біржових учасників, що грали на підвищення, на тижні, що завершився 16 серпня, збільшилося на 2,5%, що є найбільш значним показником більш ніж за місяць.

Трейдери все ще прогнозують світовий дефіцит міді, кукурудзи і нафти на тлі зростання економік, що розвиваються. Ціни на кукурудзу, срібло і сою зросли за оглядовий період, а на нафту - змінилися незначно.

"Ми поки ще можемо спостерігати, що економіка в країнах, що розвиваються, продовжує зростати, і хоча ми, ймовірно, побачимо період переведення активів у готівку, це займе коротший відрізок часу, - сказав експерт JPMorgan Chase & Co. Іан Хендерсон. - Я вважаю, що лідером зростання знову стане сектор сировинних товарів, а якщо не лідером, то галуззю перспективних інвестицій".

За тиждень, що завершився 16 серпня, довгі позиції, які сировинні трейдери відкривають в надії отримати прибуток від зростання ринку, перевищили 1 млн ф'ючерсних контрактів. Це є істотним відновленням в порівнянні з попереднім тижнем, коли було зафіксовано падіння на 19%, викликане зниженням вартості нафти.

За підсумками минулого тижня кукурудза на Chicago Board of Trade подорожчала на 1,5%, соя - на 2,5%, срібло - на 8,6%, нафта - на 0,5%.

Золото продовжує ставити все нові рекорди: у понеділок вартість цього дорогоцінного металу перевищила $1900 за унцію. Інвестори віддають йому перевагу як основному активу "тихої гавані".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua