За сім місяців виробництво автотранспорту в Україні збільшилося на 50%


За сім місяців виробництво автотранспорту в Україні збільшилося на 50%

У січні-липні українські виробники автотранспортних засобів збільшили виробництво автомобілів (легкових і комерційних) і автобусів на 50% порівняно з аналогічним періодом 2010 року - до 57,921 тис. од.

Згідно зі статистичними даними асоціації Укравтопром, нові дані свідчать про те, що за підсумками семи місяців динаміка приросту виробництва до торішніх показників ще трохи сповільнилася (за підсумками січня-травня приріст становив 62%, січня-червня - 55%).

"Поліпшення ситуації у виробництві відносно минулого року характеризується низькою базою порівняння: наприклад, відносно семи місяців докризового 2008 року в поточному році обсяги виробництва в 3,5 рази нижчі", - наголошується в повідомленні на сайті асоціації.

Найбільший приріст виробництва в поточному році як і раніше демонструє легковий сегмент, в якому виробництво зросло на 60% - до 54,492 тис. од., випуск автобусів збільшився на 19% - до 1,623 тис. од.

У той же час випуск вантажних і комерційних авто продовжує демонструвати негативну динаміку, хоч і дещо покращився за рахунок позитивної динаміки липня: за сім місяців цей показник скоротився на 42% - до 1,806 тис. од.

Лідери автовиробництва як і раніше незмінні: ПАТ ЗАЗ (34,011 тис. од. автотранспорту), корпорація Богдан (11,818 тис. од.), ЗАТ Єврокар (5,738 тис. легкових авто).

За даними асоціації, в липні підприємства автопрому України виробили 9,658 тис. од. автотранспортної техніки, що на 9% вище показників червня поточного року і на 27,6% вище показника липня-2010.

При цьому виробництво в найбільш масовому сегменті - легковому - в липні склало 9,032 тис. од., що на 8,7% більше, ніж у червні 2010 року і на 31% більше липневого показника минулого року.

У липні порівняно з червнем поточного року виробництво вантажних автомобілів зросло на 19,6% - до 354 од., на 7,9% збільшилося виробництво автобусів - до 272 од.

У той же час у порівнянні з червнем минулого року випуск вантажних і комерційних автомобілів скоротився на 17,5%, тоді як автобусів - зріс на 9,2%.

Зазначимо, що в січні-липні цього року Запорізький автозавод наростив виробництво автотранспортних засобів майже на 66%, корпорація Богдан збільшила виробництво на 17%, а Єврокар за вказаний період випустив 5,738 тис. автомобіля (випускає тільки легкові авто Skoda), що на 83% вище показника семи місяців минулого року.

Лідером з виробництва автобусів в Україні за підсумками семи місяців, як і раніше залишається Бориспільський автозавод, який входить до корпорації Еталон і який випустив 719 автобусів - в 2,2 рази більше, ніж за той же період минулого року. Чернігівський автозавод, який входить до цієї ж корпорації, збільшив випуск автобусів на 76% - до 237 од., проте в липні він автобуси не випускав.

У той же час ТОВ Львівські автобусні заводи, за даними асоціації, за сім місяців випустило лише 92 автобуси (у січні-липні-2010 - 7 од.), у тому числі в липні - 20 од.

Сьогодні стало відомо, що продажі нових автомобілів в Україні зросли в липні до нового дворічного максимуму, перевищивши позначку в 20 000 авто (+32% у річному вираженні), в результаті чого обсяг продажів з початку року склав 114 000 одиниць (+ 38%).

Як пояснила Корреспондент.biz Таїсія Шепетко, старший аналітик Dragon Capital, на зростання продажів у липні, ймовірно, частково вплинули чутки про можливе введення мита на імпортні автомобілі в розмірі 34% (в порівнянні з поточними 10%), Останнє, за думку експерта, є малоймовірним з огляду членства Україною в СОТ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua