Споживчі ціни в Німеччині в липні виросли на 0,4%


Споживчі ціни в Німеччині в липні виросли на 0,4%

Споживчі ціни в Німеччині в липні виросли на 0,4% в порівнянні з попереднім місяцем, свідчать остаточні дані Федерального статистичного управління країни. Збільшення цін щодо липня 2010 року склало 2,4%. Динаміка обох показників збіглася з очікуваннями аналітиків, опитаних агентством Bloomberg.

Споживчі ціни в Німеччині, розраховані за стандартами Європейського союзу, підскочили на 0,5% щодо червня і зросли на 2,6% в річному численні, як і очікувалося.

У червні зростання споживчих цін у Німеччині склав відповідно 0,1% і 2,3%, прискорення інфляції минулого місяця відображає, головним чином, зростання цін на енергоносії.

Так, газ подорожчав у липні на 0,6%, комунальне паливо - на 1,9%.

"Ціни на енергоносії до недавнього часу були основним двигуном інфляції, однак пік цін на нафту, можливо, вже пройдено, - відзначає економіст West LB AG в Дюсельдорфі Ернд Шеффер. - Інфляція, ймовірно, почне знижуватися, але залишиться вище за цільовий рівень Європейського центрального банку (ЄЦБ) до кінця цього року".

ЄЦБ прагне утримувати інфляцію на рівні "трохи нижче 2%". З початку цього року Центробанк двічі піднімав базову відсоткову ставку на 0,25 відсоткового пункту, довівши її рівень до 1,5% річних.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Опитування
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua