На розробку нафтогазових родовищ в 2011 р. Тегерану потрібно 40 млрд дол — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

На розробку нафтогазових родовищ в 2011 р. Тегерану потрібно 40 млрд дол

Енергетика
144
На розробку прикордонних нафтогазових родовищ в 2011 р. Ірану потрібно додатково 40 млрд дол. Такі цифри озвучив міністр нафтової промисловості Ісламської Республіки Роста Касемі у своїй першому інтерв'ю пресі після вступу на посаду, передає Reuters з посиланням на місцеві ЗМІ. "Для початку освоєння прикордонних родовищ (частини яких розміщені на території сусідніх країн) нам необхідні інвестиції в розмірі 40 млрд дол на найближчий рік (тобто до 20 березня 2012 р.)", - заявив міністр. Він також додав, що Тегеран не потребує іноземних підрядників для реалізації своїх проектів. "У нас є свої фахівці в цій галузі", - констатував Касемі.
Як очікується, кошти для фінансування робіт влада Ірану залучить шляхом запозичень у банків країни, а також за рахунок розміщення облігацій на місцевому та міжнародному боргових ринках. Крім того, грошову підтримку енергетичним проектам надасть уряд Ісламської Республіки.
Нагадаємо, в травні 2011 р. Президент Ірану Махмуд Ахмадінежад відправив у відставку міністра нафти Масуда Мірказемі у зв'язку з реформою щодо скорочення кількості міністерств і сам тимчасово очолив ключове відомство. Генерал Корпусу вартових ісламської революції Касемі був схвалений депутатами Зборів ісламської ради (меджлісу) Ірану як голова Міністерства нафтової промисловості 3 серпня поточного року. Відразу після свого обрання міністр пообіцяв прискорити освоєння супергігантського нафтогазового родовища Південний Парс у районі Перської затоки, де Катар, випередивши Іран, вже почав видобуток газу.
Добовий обсяг виробництва газу в Ірані наразі складає 600 млн куб. м, 37 млн ​​куб. м з них країна відправляє на експорт. При цьому планується, що після завершення всіх робіт на родовищі Південний Парс виробничі потужності країни зростуть до 1,2 млрд куб. м на добу, з них до 250 млн куб. м буде поставлятися на зовнішній ринок. За розрахунками експертів, запасів родовища Південний Парс навіть за настільки інтенсивного використання повинно вистачити на наступні 80 років.
За матеріалами:
РБК-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас