МВС: Черновецький залишиться мером Києва, навіть будучи громадянином Ізраїлю


МВС: Черновецький залишиться мером Києва, навіть будучи громадянином Ізраїлю

Леоніда Черновецького не зможуть звільнити з посади мера Києва, поки він є громадянином України, зазначає начальник відділу громадянства Державного департаменту з питань громадянства, еміграції та реєстрації фізичних осіб МВС України Ірина Фадєєва.

"За нинішнім законодавством, звільнити з роботи, припинити державну службу на підставі того, що вона (людина - ред.) отримала громадянство іншої держави, неможливо, навіть якщо це буде доведено", - сказала вона під час круглого столу в п'ятницю в Києві.

За її словами, припинити держслужбу фізичної особи з громадянством іншої держави можливо після того, як людина офіційно втратить українське громадянство.

Відповідно до українського законодавства, добровільно отримане громадянство іншої держави стало підставою для втрати громадянства України лише згідно зі змінами в законодавстві з 1997 року.

Як зазначила, І. Фадєєва, якщо людина отримала друге громадянство іншої держави до 1997 року, то немає підстав для втрати українського, і вона залишається з двома громадянствами, однак на території України в правових відносинах визнається тільки українське.

"Якщо громадянин України має громадянство іншої держави, у правових відносинах він залишається громадянином України. А нашим законодавством прямо не заборонено громадянство іншої держави. У нас просто інше громадянство не визнається", - сказала вона.

Як пояснив народний депутат від Партії регіонів, перший заступник голови парламентського комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності Володимир Олійник, для оформлення та втрати українського громадянства необхідно, щоб МЗС за наявності точної інформації про друге громадянство, отримане після 1997 року, підготував постанову, яку в подальшому розгляне комісія при президенті України.

Разом з тим, В. Олійник зазначив, що рішення, схвалені Л. Черновецьким на посаді мера Києва, залишаться легітимними.

"З моменту втрати громадянства, його дії можуть бути незаконними, а до цього часу він є громадянином України", - сказав нардеп.

Раніше деякі ЗМІ повідомили, що Л. Черновецький з 1994 року є громадянином Ізраїлю .

У Міністерстві юстиції України повідомили, що не мають інформації про можливе подвійне громадянство Л. Черновецького.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua