Світовий ринок акцій втратив більше 2,5 трлн дол через побоювання нової рецесії


Світовий ринок акцій втратив більше 2,5 трлн дол через побоювання нової рецесії

Світовий ринок акцій втратив більше 2,5 трлн дол сумарної капіталізації всіх компаній через зростання побоювань інвесторів про те, що глобальна економіка рухається в напрямку нової рецесії, передає Reuters.

Сума, на яку знизився всесвітній індекс акцій MSCI All-Country World Index практично дорівнює розміру економіки Франції. Індекс втратив за тиждень 8,6% і на шляху до максимального одноденного падіння з листопада 2008 р.

Американський індекс широкого ринку S&P 500 втратив більше 840 млрд дол ринкової капіталізації компаній за тиждень, тоді коли акції Європи MSCI Europe в сумі подешевшали на 817 млрд дол.

Європейські ринки акцій у четвер впали більш ніж на 3% - до рівня середини 2009 р., Wall-street обвалилася майже на 5%, показавши гірший розпродаж за два роки, а ринки Азії завершили торги п'ятниці обвалом в діапазоні 2,2 -4,5%.

Ринки акцій Європи відкрилися 5 серпня 2011 р. зниженням провідних індексів на 3-4% на тлі загальносвітових розпродажів активів. На 10:10 за київським часом панєвропейський індекс "блакитних фішок" FTSEurofirst 300 впав майже на 3% - до мінімального рівня за останні 14 місяців. Основні індекси бірж Лондона, Франкфурта, Парижа та Мілана знизилися на відкритті торгів на 3-4%.

Торги на американських біржових майданчиках напередодні завершилися обвалом індексів Dow Jones, S&P й Nasdaq на 4,3%, 4,8% і 5,1% відповідно.

Інвестори з усього світу налякані уповільненням світової економіки, борговою кризою в єврозоні, якій не видно кінця, а також слабкими статданими з економіки США укупі з її борговими та бюджетними проблемами.

Нагадаємо, лідери провідних країн єврозони сьогодні, 5 серпня 2011 р., проведуть переговори, після того як стало зрозуміло, що європейська боргова криза виходить з-під контролю, а відновлення в США застопорилося.

Відзначимо, індекс "Української біржі" станом на 13:27 показує зниження на 4,14%.

Індекс ПФТС станом на 11:30 опустився на 1,43%, "Української біржі" - на 3,75%. На індекс "Української біржі" найбільш вплинуло падіння акцій "Центренерго" (на 4,86%), "Мотор Січ" (на 4,77%), "Укрнафти" (на 1,5%), "Азовсталі" (на 4 , 62%), "Райффайзен Банк Аваль" (на 4,09%) і т.д. На ПФТС найбільше знизилися котирування "Центренерго" - на 5,78% і "Азовсталі" - на 3,99%.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua