Особам з подвійним громадянством можуть заборонити обіймати посади в органах влади


Особам з подвійним громадянством можуть заборонити обіймати посади в органах влади

Заступник Голови Верховної Ради України Микола Томенко ініціюватиме зміни до законів про заборону реєстрації кандидатами в депутати всіх рівнів осіб з подвійним громадянством і відповідно заборону обіймати посади в органах державної влади особам, які мають подвійне громадянство. Про це йдеться в коментарі Томенка.

Він зауважив, що в Україні вже не перший рік триває дискусія про так зване подвійне громадянство, разом з тим органи державної влади не реагують на цю проблему належним чином.

Томенко назвав небезпечною ситуацію, яка склалася зі стимулюванням багатьма країнами, особливо сусідами України, надання паспортів і другого громадянства громадянам України. Віце-спікер нагадав, що кілька місяців тому виступив із пропозицією провести спеціальне засідання Ради національної безпеки і оборони з цієї проблеми.

"Однак ні Президент, ні РНБО належним чином на це не відреагували", - зауважив він.

Водночас, Томенко зазначив, що законодавство України забороняє подвійне громадянство, а посилання на те, що не існує чіткої процедури перевірки подвійного громадянства не знімає відповідальності з органів влади, що займаються проблемою подвійного громадянства, і з самих фігурантів скандалів, які обіймають ті чи інші державні посади, маючи статус подвійного громадянства.

Віце-спікер поінформував, що буде ініціювати внесення змін до закону про громадянство та інші законодавчі акти, якими було б імперативно прописано заборону реєструвати кандидатами в депутати всіх рівнів осіб з подвійним громадянством і відповідно заборону обіймати посади в органах державної влади особам, які мають подвійне громадянство.

Як повідомлялося, за даними деяких ЗМІ, мер Києва Черновецький і його дружина Аліна Айвазова вже 17 років є громадянами Ізраїлю.

3 серпня ізраїльське інтернет-видання Izrus опублікувало копію посвідчення особи мера Києва Черновецького, яке підтверджує його ізраїльське громадянство.

Відповідно до інформації, яка міститься в базі даного МВС, Черновецький і його дружина репатріювалися в Ізраїль 5 жовтня 1994 року.

За даними станом на липень 2011 року, Черновецький прописаний у будинку на одній з вулиць Північного Тель-Авіва.

Черновецький балотувався на пост Президента України в 2004 році, був обраний мером столиці в 2006 році, до цього обирався народним депутатом України.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "УНІАН", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua