Експерти вважають причиною низького експорту українського зерна активний експорт дешевого російського зерна


Експерти вважають причиною низького експорту українського зерна активний експорт дешевого російського зерна

Експерти вважають причиною низького експорту українського зерна в липні активний експорт російського зерна за заниженими цінами.

"З експорту є попередні дані. Це близько 0,4 млн тонн... Дуже низькі обсяги через великі обсяги російського зерна, що надходять на ринок", - вважає старший аналітик інвестиційної компанії Dragon Capital Тамара Левченко.

Так, вона вважає, що Росія намагається повернути собі втрачені споживачів і занижує ціни після припинення дії заборони на експорт зерна з 1 липня.

Крім того, Левченко відзначає, що в поточному сезоні Україна і Росія сумарно запропонують до експорту близько 40 млн тонн зерна, тоді коли в сезоні 2010/2011 (липень 2010-червень 2011) Росія експортувала 4 млн тонн (до введення заборони з 15 серпня), а Україна - близько 13 млн тонн.

На її думку, введення експортних мит дещо менше вплинуло на низький експорт в липні, при цьому вона допустила, що експортні мита будуть продовжені і на 2 півріччя 2011/2012.

У свою чергу керівник аналітичного департаменту консалтингового агентства ААА Марія Колесник відзначає, що важливим фактором залишається припинення відшкодування ПДВ його експортерам.

"У нас є ПДВ, яке не повертається... Тому це все впливає на ціну, відповідно трейдер не може підняти ціну, а аграрій, дивлячись на світові ціни, відмовляється продавати... Додатково Росія - вона демпінгує ціни", - зазначає вона.

Колесник також нагадала, що в поточному сезоні через погодних умов очікується збільшення валу фуражної пшениці.

"Тому говорити про те, що вона буде дорогою, не варто... Якщо виробник домовиться з трейдером, то Україна за маркетинговий рік за врожаю 47-49 млн тонн в залежності від погодних умов може експортувати 22-25 млн тонн", - додала вона.

Водночас генеральний директор аналітичного центру "УкрАгроКонсалт" Сергій Феофілов оцінює обсяги експорту в липні на рівні 0,5 млн тонн.

Основними факторами, що вплинули на низькі обсяги експорту, на його думку, стали дощі, які уповільнили збір врожаю, а також очікування на зростання цін, зокрема на ячмінь, що скоротило пропозицію.

За його оцінками 1 півріччі 2011/2012 можна очікувати на 9-10 млн тонн експорту зерна, в 2 півріччі - 8-10 млн тонн, особливо високий експортний потенціал кукурудзи.

За оцінками Dragon Capital, в серпні експорт зерна з України складе близько 0,8-1 млн тонн, надалі обсяг може зрости до 1,7-1,8 млн тонн на місяць у 1 півріччі 2011/2012 і 2 млн тонн - в 2 півріччі 2011/2012, в цілому прогноз експорту становить 21-22 млн тонн.

Колесник також повідомила, що в липні 2009 експорт зерна склав 0,731 млн тонн, в 2009 - 1,668 млн тонн.

Як повідомляло агентство, за даними Української аграрної конфедерації, в липні 2011/2012 маркетингового року було експортовано 0,38 млн тонн зернових культур.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua