"Земельний расизм" обернувся для Зімбабве збитками в 12 млрд дол


"Земельний расизм" обернувся для Зімбабве збитками в 12 млрд дол

Земельна реформа, яку в 2000 році розпочав уряд Зімбабве на чолі з президентом Робертом Мугабе, обернулася для країни до 2009 року збитками в 12 мільярдів доларів. Про це повідомляє BBC з посиланням на Комерційний союз фермерів Зімбабве (CFU).

Насильницьке захоплення майже всіх ферм білих землевласників для задоволення потреб безземельного чорношкірого населення, яке і складало суть реформи Мугабе, викликало різкий спад виробництва і зумовило крах аграрної економіки країни. Якщо до реформи Зімбабве забезпечувала себе продовольством і експортувала сільськогосподарську продукцію в інші країни, то тепер змушена покладатися на імпорт.

В результаті реформи Зімбабве стало біднішим, ніж після здобуття незалежності в 1980 році. З 2000 року виробництво сільгосппродукції в країні скоротилося на 70 відсотків, а 1,4 мільйона жителів країни голодують.

Зараз 80 відсотків земель, переданих корінним зімбабвійцям, занедбані. Після реформи з'ясувалося, що нові власники відібраних у білих ділянок не вміють обробляти землю і займатися сільським господарством.

Частина найкращих угідь, конфіскованих у білих фермерів за рішенням Мугабе, дісталася людям, що мають тісні зв'язки з урядом країни. За даними CFU, Мугабе і члени його сім'ї особисто контролюють 39 ферм.

За оцінкою деяких дослідників, земельна реформа стала однією з основних причин голоду і гіперінфляції в Зімбабве. У 2002 році ЄС та США, обурені насильством в країні, ухвалили рішення про введення економічних санкцій проти режиму Мугабе. Сам зімбабвійський президент і його найближче оточення отримали статус персон нон ґрата, а їхні особисті рахунки в західних банках були арештовані. Через санкції економіка Зімбабве обрушилася - річна інфляція становила сотні мільйонів відсотків, і владі довелося заборонити ходіння місцевої валюти.

Понад 80 відсотків жителів Зімбабве є безробітними. Майже 2 мільйони людей виїхали з Зімбабве в сусідню Південно-Африканську республіку. Наразі через масовий виїзд з країни тут залишилося приблизно 100 тисяч білих мешканців, що складає менше 1 відсотка населення країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua