"Нафтогаз України" планує взяти в Укргазбанку 1 млрд гривень, щоб віддати їх "Газпрому"


"Нафтогаз України" планує взяти в Укргазбанку 1 млрд гривень, щоб віддати їх "Газпрому"

Національна акціонерна компанія (НАК) "Нафтогаз України" веде переговори з Укргазбанком (Київ) про відкриття кредитної лінії на 1 млрд гривень.

Згідно з оприлюдненим на веб-сайті Міністерства економічного розвитку і торгівлі оголошенням, кредит планується залучити шляхом проведення НАК тендеру з одним учасником.

Пропонована банком вартість обслуговування кредиту склала 183 млн гривень, у тому числі в 2011 році - 76,5 млн.

Як уточнило агентству "Інтерфакс-Україна" джерело в уряді, держхолдинг має намір відкрити в Укргазбанку кредитну лінію з метою закупівлі природного газу в рамках підготовки до опалювального сезону 2011/12 року. Кошти також планується направити на фінансування програми газифікації та вирішення соціальних питань.

Як повідомлялося, "Нафтогаз України" також веде переговори з Укрексімбанком про залучення кредиту на 625 млн гривень шляхом проведення тендеру з одним учасником для розрахунків з російським "Газпромом" за поставлений у липні природний газ.

Фінансовий план "Нафтогазу" на 2011 рік передбачає залучення кредитних коштів для закупівлі природного газу у весняно-літній період на суму близько 3 млрд гривень.

У держхолдингу відзначають, що залучення таких комерційних кредитів не призведе до погіршення фінансового становища компанії, оскільки ціна на природний газ, що купується в рамках підготовки до опалювального періоду 2011/12 року, надалі буде рости.

Обсяг закачування газу в підземні газові сховища (ПСГ) в період з 15 квітня по 18 липня поточного року склав близько 7 млрд кубометрів. В цілому станом на 18 липня у них було накопичено 16,9 млрд кубометрів.

"Нафтогаз України" об'єднує найбільші нафтогазовидобувні підприємства країни, є монополістом з транзиту і зберігання природного газу в ПСГ, а також з транспортування нафти трубопровідним транспортом по території України.

Укргазбанк заснований в 1993 році. У 2009 році банк став учасником антикризової програми рекапіталізації, в результаті чого частка держави в статутному капіталі кредитно-фінансової установи склала 87,719%. За даними Нацбанку України, на 1 квітня 2011 року за розміром загальних активів Укргазбанк посідав 17-е місце (13,491 млрд гривень) серед 176 банків країни.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Кредит&Депозит
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua