S&P знизило довгостроковий суверенний рейтинг Греції з CCC до CC


S&P знизило довгостроковий суверенний рейтинг Греції з CCC до CC

Міжнародне рейтингове агентство Standard & Poor's (S & P) сьогодні знизило довгостроковий суверенний рейтинг Греції з CCC до CC, зберігши за рейтингом "негативний" прогноз, повідомляє РБК.

Як пояснило агентство в повідомленні, передбачувана реструктуризація грецької заборгованості, в якій зголосилися взяти участь комерційні кредитори, буде розцінена як "вибірковий дефолт".

25 липня міжнародне рейтингове агентство Moody's знизило рейтинги урядових боргових паперів Греції в місцевій та іноземній валютах з Caa1 до Ca. Рейтинг Caa означає, що боргові зобов'язання держави дуже низької якості та схильні до вкрай високого кредитного ризику. Рейтинг Ca означає, що агентство розцінює боргові зобов'язання Греції як високо спекулятивні і держава перебуває в стані, близькому до дефолту. При цьому, ймовірність виплати основної суми держборгу і відсотків з нього не виключається. Прогноз із рейтингу - "розвивається".

Раніше міжнародне рейтингове агентство Fitch Ratings підтвердило, що оголосить "обмежений дефолт" за борговими зобов'язаннями Греції у зв'язку з механізмом участі приватних кредиторів у новій програмі фінансової допомоги країні. Відповідно до прийнятого агентством трактування реструктуризації суверенної заборгованості через обмін старих облігацій на нові Fitch змінить суверенний рейтинг Греції на RD ("обмежений дефолт") і надасть дефолтні рейтинги держоблігаціям Греції, які будуть обміняні на нові папери.

Того ж дня, 21 липня, держави єврозони домовилися про виділення Афінам другого пакету фінансової допомоги понад програму на 110 млрд євро. Лідери ЄС домовилися, що ЄС і Міжнародний валютний фонд нададуть Афінам додаткове фінансування розміром 109 млрд євро, причому Європа виділить свою частину через стабілізаційний фонд EFSF на термін мінімум 15 років та за ставкою близько 3,5%. Крім того, фінансовий сектор погодився взяти участь у новій програмі порятунку Греції. Визначено, що внесок банків та інших інституціональних інвесторів в програму допомоги складе близько 50 млрд євро.

У червні 2011 р. S&P знизило суверенний кредитний рейтинг Греції з В до ССС, повідомивши, що будь-яка реструктуризація грецького держборгу призведе до дефолту.

Слідом за S&P рейтингове агентство Fitch також знизило суверенний кредитний рейтинг Греції відразу на три ступені (до B+), попередивши, що буде трактувати пролонгацію термінів грецьких позик як кредитну подію, а саме - суверенний дефолт.

У свою чергу, Moody "s знизило рейтинг Греції до рівня "Caa1" з "B1", перевівши його ще далі на "сміттєву" територію, і попередило про можливість подальшого зниження з посиланням на зростання ризику реструктуризації боргів.

Нагадаємо, дефіцит бюджету Греції за підсумками 2010 р. склав 10,5%, а рівень держборгу збільшився з 127,1% від ВВП до 142,8% від ВВП. Показник дефіциту хоч і скоротився в порівнянні з 2009 р. майже на 5 відсоткових пунктів, все одно виявився значно вищим за прогнози Євросоюзу і цільові орієнтири грецького уряду.

У 2010 р. Греція опинилася на порозі дефолту через нездатність платити за боргами уряду. Країни єврозони і МВФ виділили фінансову допомогу Афінам розміром 110 млрд євро. Натомість соціалістичний уряд Греції зобов'язався і став проводити на практиці програму істотного скорочення бюджетних витрат (так звані "заходи жорсткої економії"). Вона включала в себе заморозку пенсій, скорочення зарплат, підвищення пенсійного віку, скорочення персоналу державних установ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua