Дефіцит "Нафтогазу" може збільшитися на 13 млрд грн


Дефіцит "Нафтогазу" може збільшитися на 13 млрд грн

Як повідомили джерела в "Нафтогазі" і Міненерговугілля, підвищення вартості газу в IV кварталі приведе до збільшення дефіциту бюджету НАК на 12,9 млрд грн. У травні в "Нафтогазі" повідомляли, що різниця в тарифах, яку необхідно компенсувати, може досягти 16 млрд грн.

При цьому ні в Міністерстві, ні в самій компанії не знають, яким чином це буде компенсовуватись. "Нас вже попередили, що в держбюджеті додаткових грошей на це відшкодування немає", - заявив співбесідник в "Нафтогазі", пише видання "Комерсант-Україна".

Такий значний дефіцит коштів став для "Нафтогаза" несподіваним. Бюджет монополії розраховувався, виходячи з вартості імпортного газу 269 дол. за тисячу кубометрів. Але зростання світових котирувань на нафту і газойль, які враховуються у формулі ціноутворення на газ для України, привів до різкого його подорожчання.

Сьогодні вартість кубометра російського газу для України складає 354 дол., а в наступному кварталі, згідно з очікуваннями Міненерговугілля, ціна може вирости до 400 дол. При цьому теплокомуненерго монополія продає газ по 164 дол. за тис. кубометрів.

Співбесідник в Міненерго відзначає, що існують два можливі виходи - досягнення домовленостей з Росією про зниження ціни для України або підвищення комунальних тарифів для населення. "Теоретично уряд може без зусиль випустити ОВДП на таку суму - кон'юнктура зараз вельми успішна, проте такий крок приведе до збільшення дефіциту держфінансів, проти чого різко виступає МВФ", - говорить економіст ІГ "АРТ-Капітал" Олег Іванець.

Нагадаємо, чистий збиток НАК "Нафтогаз України" за 2010 р. склав 21 млрд 431 млн 345 тис. грн проти прибутку роком раніше.

У березні прем'єр-міністр України Микола Азаров заявив, що дефіцит фінансових ресурсів "Нафтогаза" уряд планує скоротити до 8,5 млрд грн в 2011 р., а в 2012 р. - звести до нуля. Тоді ж він повідомив, що дефіцит фінансових ресурсів НАК "Нафтогаз України" в 2010 р. склав 60 млрд грн.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua