Власник корпорації "Столиця" Ісак оголошений в міжнародний розшук — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

Власник корпорації "Столиця" Ісак оголошений в міжнародний розшук

Кримінал
939
Власник корпорації "Столиця" Валентин Ісак оголошений в міжнародний розшук, а менеджерам компанії Валерію Бабичу і Владиславу Цимбалу пред'явлені звинувачення. Прокуратура звинувачує їх в привласненні майна в особливо крупних розмірах.
Заступник прокурора Оболонського району Києва Дмитро Сисоєв повідомив видання, що Ісака шукають "Інтерпол і Європол". За його словами, кримінальна справа була порушена 30 квітня по ст. 191 ч. 5 КК ("привласнення, розтрата майна або заволодіння ним шляхом зловживання службовим положенням в особливо крупних розмірах"; від 7 до 12 років позбавлення волі). Ісак проходить в справі як організатор злочину.
Крім того, звинувачення по тій же статті пред'явлені директорові компанії "Трест "Київміськбуд-1" (входить в корпорацію "Столиця") Валерію Бабичу, виконавчому директорові Владиславу Цимбалу і радникові Ісака Ірині Савченко. Бабич звинувачується також в службовій фальсифікації, що призвела до тяжких наслідків (ст. 366 ч. 2 КК; санкція - від 2 до 5 років). Савченко оспорювала порушення кримінальної справи, але вчора суд відхилив її вимоги, стверджує Сисоєв.
Порушення кримінальних справ пов'язано з "крупним торгово-розважальним центром на Оболоні", повідомив видання зампрокурора. Мова йде про ТРЦ Dream Town, забудовником якого був "Трест "Київміськбуд-1", стверджує джерело видання, близьке до сторін конфлікту. Між інвестором ТРЦ - компанією Vita-Veritas Олександра Меламуда і Гарі Корогодського - і забудовником в 2009 р. виник конфлікт. За заявою Vita-Veritas, "Київміськбуд-1" не виконала будівельні роботи, хоча отримала за них кошти. Забудовник в лютому 2009 р. отримав рішення третейського суду, постійно діючого при корпорації "Сила закону" в Полтаві, згідно з яким компанія є власником частини ТРЦ. "Звинувачення були пред'явлені по даному факту - особи здійснили спробу розкрадання майна за допомогою отримання незаконного рішення третейського суду", - повідомив вчора Сисоєв.
Співвласник Vita-Veritas Гарі Корогодський вчора давати коментарі з приводу кримінальної справи відмовився, але відзначив, що сторони вели господарські спори. Vita-Veritas вимагала в судах відшкодування 601,36 млн грн - витрат на будівництво ТРЦ, сплати відсотків по кредитах і інших витрат. "Київміськбуд-1" у свою чергу вимагав виплати йому 371 млн грн - боргу за договором і штрафних санкцій. "20 липня Київський госпсуд виніс ухвалу в нашу користь про виплату 530 млн грн", - відзначив Корогодський.
Після оголошення в міжнародний розшук підприємець навряд чи повернеться в країну - щоб судитися за такими звинуваченнями, потрібно бути упевненим в об'єктивності суду, говорить адвокат Ігор Фомін (захищає Юрія Луценко). У деяких країнах, таких як Ізраїль або ОАЕ, розшукуваних Інтерполом не видають, додає адвокат Борис Нечипоренко (захищав екс-главу Міноборони Валерія Іващенка). "Є можливість попросити політичного притулку, як це зробив колишній міністр економіки Богдан Данилишин в Чехії, але для цього необхідно довести політичні мотиви звинувачення", - додає він. На думку Фоміна, Валентин Ісак ще може довести свою невинність в міжнародному суді. "Але зберегти свої активи в Україні йому навряд чи вдасться - стаття звинувачення передбачає конфіскацію майна", - вважає Нечипоренко.
Dream Town складається з двох блоків, розташованих між станціями метро "Героїв Дніпра" і "Оболонь", площею близько 160 тис. кв.м. Згідно з угодою, первинні інвестиції в будівництво склали 606 млн грн.
За матеріалами:
Коммерсант-Україна
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас