Калетник і Бойко дають заробити на зрідженому газі декільком компаніям по 30 млн дол на місяць


Калетник і Бойко дають заробити на зрідженому газі декільком компаніям по 30 млн дол на місяць

З початку липня роздрібна вартість автогазу підскочила на 10%, а оптова ціна на імпортне паливо - на 30% (більш, ніж 10 тис. грн за тонну).

Подібна ситуація склалася з двох причин.

По-перше, Державна митна служба практично заблокувала поставки імпортного палива в Україну. На підставі внутрішнього наказу "Про посилення контролю над відповідністю класифікації скрапленого газу" митники почали системно проводити відбір проб з імпортних партій пального. Це призвело до того, що процес оформлення партій почав затягуватися на декілька тижнів.

Український же газ продовжує продаватися "Укрнафтою" і "Укргазвидобуванням" (60% виробництва зрідженого газу) за вкрай низькою ціною - 2.13 тис. грн. - кільком обраним компаніям.

На спецаукціонах 8 компаній скуповують 80% ресурсу, перепродуючи його згодом учасникам ринку або ж експортуючи за кордон. В результаті місячний заробіток цих компаній складає близько 240 мільйонів гривень.

"Про це добре знають у Міністерстві енергетики та вугільної промисловості, представники якого володіють більшістю голосів в аукціонному комітеті, які мають право допуску компаній-покупців пропан-бутану до спецаукціону. Але судячи з того, що коло учасників цих торгів залишається стабільним вже багато місяців поспіль, монополізація "харків'янами" ринку... влаштовує відомство Юрія Бойка", - пише видання.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua