Литвин вважає випадковою норму про зміну форми власності ГТС


Литвин вважає випадковою норму про зміну форми власності ГТС

Голова Верховної Ради Володимир Литвин вважає, що норма, яка передбачає можливість зміни форми власності газотранспортної системи, випадково потрапила в законопроект № 7562 про вдосконалення системи виконання державою рішень судів, суперечить Конституції.

Про це він сказав в інтерв'ю виданню "Комерсант-Україна".

"Думаю, норма про газову трубу потрапила туди зовсім випадково", - заявив Литвин.

Він зазначив, що в цілому необхідність розгляду цього законопроекту очевидна, проте, на думку спікера, його потрібно розглядати без заключних положень.

"Не можна виносити це питання на розгляд, не провівши ґрунтовної дискусії і не сказавши публічно: давайте схвалимо закон без цих заключних положень, а потім Кабмін, якщо буде наполягати, нехай внесе їх публічно у вигляді окремого законопроекту. А те, що пропонується, м'яко кажучи, непорядно по відношенню до наших людей, коли ми, начебто, схвалюємо закон з красивою назвою, а в ньому є "сюрпризи" і пастки", - сказав Литвин.

Він зазначив, що законопроектом пропонується переглянути близько півтора десятка законів, призупинити і дати право Кабінету Міністрів на свій розсуд виконувати ті чи інші закони, виходячи з економічних можливостей держави.

Як повідомляло агентство, 1 липня депутат Ради від Блоку "Наша Україна-Народна Самооборона" Анатолій Гриценко заявив, що парламентська більшість намір розглянути 5-8 липня законопроект № 7562, який передбачає зміну форми власності української ГТС.

Даний законопроект також передбачає удосконалення системи виконання державою рішень судів.

За даними Кабміну, законопроект № 7562 розроблений на виконання рішення Європейського суду з прав людини, який у жовтні 2009 року зобов'язав Україну до 15 січня 2011 року ввести ефективний засіб юридичного захисту громадян від невиконання або затримки виконання рішень національних судів.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Українські Новини", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua