Дефіцит бензину в Україні закінчився - Мозирський НПЗ відновив роботу


Дефіцит бензину в Україні закінчився - Мозирський НПЗ відновив роботу

Відновлення повноцінної роботи Мозирського НПЗ знімає з порядку денного питання браку бензинів, який учасники ринку нафтопродуктів України спостерігали в червні у зв'язку з масованим вивозом бензину в Росію Лисичанським НПЗ.

У той же час, як повідомив директор "Консалтингової групи А-95" Сергій Куюн, є підстави очікувати, що вартість білоруських ресурсів буде досить високою, тому що крім традиційних каналів збуту сьогодні є ще один - Росія, де триває дефіцит високооктанового бензину.

Крім того, за словами експерта, при експорті за межі Митного союзу, в тому числі і в Україну, білоруські виробники змушені платити російське експортне мито, яке на сьогодні становить майже 50% від ринкової вартості бензинів А-92 і А-95. Таким чином, привабливість поставок до країн МС у білоруських НПЗ вища. Це вже відчули українські компанії-імпортери, які наприкінці червня були змушені відмовитися від придбання виставлених на торги лотів бензину А-92 через його високу вартість у продавця.

Як повідомляє прес-служба Мозирського НПЗ, завод вийшов на технологічний режим роботи після завершення планового ремонту, що почався в травні. В даний час установки на заводі виведені на технологічний режим, надходять планові обсяги сировини, переробка нафти доведена до оптимального показника.

Нагадаємо, в червні учасники ринку відзначали брак деяких видів нафтопродуктів, зокрема, бензину марки А-92, пов'язуючи це з експортом більшої частини продукції Лисичанського НПЗ.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua