СБУ порушила кримінальну справу проти ЄЕСУ за розкрадання 405 млн дол


СБУ порушила кримінальну справу проти ЄЕСУ за розкрадання 405 млн дол

Головне слідче управління СБУ порушило кримінальну справу за фактом спроби розкрадання $405 млн колишніми посадовими особами Кабінету міністрів, промислово-фінансової корпорації "Єдині енергетичні системи України" і компанії United Energy International Limited.

Як повідомляє у вівторок прес-центр СБУ, колишні посадові особи "за попередньою змовою, шляхом зловживання посадовим становищем здійснили спробу розкрадання коштів державного бюджету України в особливо великих розмірах на загальну суму $405 млн".

Справу порушено за ч.2. ст.15 (спроба здійснення злочину), ч.5 ст. 191 (привласнення і розкрадання майна в особливо великих розмірах організованою групою) Кримінального кодексу.

Як повідомлялося, міністр оборони Росії Анатолій Сердюков у листі звернувся до прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням розглянути питання про погашення заборгованості з боку корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ), яку очолювала колишній прем'єр-міністр Юлія Тимошенко.

У фотокопії листа, розміщеної сайті українського видання "Фокус", зазначається, що в результаті "неналежного виконання угод загальна сума непогашеної заборгованості корпорації ЄЕСУ перед Міністерством оборони Російської Федерації становить 405,5 млн доларів".

Відповідно до фотокопії, йдеться про зобов'язання за генеральною угодою від 29 травня 1996 року, контракті від 25 липня 1996 року, угоди від 11 червня 1997 року і від 30 червня 1997 року про порядок поставок продукції виробничо-технічного призначення для потреб Міністерства оборони РФ. На момент утворення боргу ЄЕСУ очолювала колишній прем'єр-міністр України Тимошенко.

Азаров заявив, що уряд України не має наміру повертати борги корпорації "Єдині енергетичні системи України" Міністерству оборони Росії.

Тимошенко заперечує наявність такого боргу перед Міноборони РФ: "З 1996 року я не працюю в цій компанії".

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua