4517
Тігіпко: Зниження податків почнеться восени
— Казна та Політика
Віце-прем'єр-міністр - міністр соціальної політики Сергій Тігіпко пообіцяв, що податкове навантаження в Україні все-таки буде знижуватися. Паралельно будуть вводитися індикативні зарплати і посилюватися відповідальність за робітників-нелегалів.
"Рухатися треба покроково. По-перше, потрібно зменшити податки. Уже восени ми представимо свою позицію з приводу того, які податки і за рахунок чого можна знизити", - пообіцяв Тігіпко.
Водночас міністр наполягає, що одним зниженням податкового навантаження не обійтися: "Вважати, що зниження податкових відрахувань призведе до збільшення податкових надходжень, - це помилка. Хіба у нас настільки свідомі бізнесмени, що враз почнуть платити більше? Я в це не вірю. А зарплати легалізувати необхідно обов'язково".
"Ми запропонуємо 8-рівневу кваліфікаційну шкалу, із зазначенням коефіцієнта щодо мінімальної заробітної плати, щоб не було такого "непорозуміння", коли 120 тисяч керівників підприємств України отримують мінімально можливі 960 гривень", - додав він.
"Поряд зі зниженням податків необхідно посилити відповідальність за нелегальне використання робочої сили. Так, ми зараз розглядаємо пропозицію, щоб за кожного неофіційного працівника підприємство сплачувало штраф розміром середньорічної заробітної плати по Україні (згідно з даними Держкомстату, в 2010 році - майже 27 тисяч гривень. - ред.). І це більш м'які заходи, ніж ті, які застосовуються за аналогічні порушення в Словаччині, Польщі або Чехії", - підсумував Тігіпко.
За матеріалами: Фокус
Поділитися новиною
Також за темою
Надходження від військового збору зросли у 4 рази
Україні треба $45,5 млрд допомоги для покриття дефіциту бюджету
Єдина система соціальної сфери: головні зміни
Для опалювального сезону Україні потрібно ще до 1 млрд доларів на газ — Reuters
Зеленський підписав закон про військового омбудсмана
Кабмін розширив програму «Пакунок школяра»