Нова НП на АЕС "Фукусіма-1": дала збій система охолодження реакторів


Нова НП на АЕС "Фукусіма-1": дала збій система охолодження реакторів

Нова система переробки радіоактивної води для охолодження реакторів на багатостраждальній японській АЕС "Фукусіма-1" зупинена через всього лише 1,5 години після запуску через технічний збій, передає РБК з посиланням на Reuters.

Згідно з повідомленням оператора АЕС - компанії Tokyo Electric Power Co. (TEPCO) робочі виявили витік в рукаві, який перекачує воду для охолодження.

Раніше повідомлялося про введення в експлуатацію нової системи очищення радіоактивної води для повторного використання цієї рідини в процесі охолодження реакторів "Фукусіма". Ця система, створена TEPCO, має критичне значення, оскільки до цього компанія була змушена скидати використану радіоактивну воду в океан.

Коментуючи запуск нової системи, радник прем'єр-міністра Японії Госі Хосоно назвав його "гігантським кроком" у вирішенні атомної кризи на "Фукусіма". "По-перше, ця система вирішить проблему забрудненої води, а по-друге, дозволить налагодити стабільний процес охолодження реакторів", - заявив чиновник.

Нова система дозволяє переробляти 1,2 тис. т радіоактивної води на добу. Наразі в сховищах TEPCO накопичилося близько 110 тис. т радіоактивної води (досить, щоб заповнити 40 олімпійських басейнів), та резервуари скоро будуть переповнені.

АЕС "Фукусіма-1" була пошкоджена внаслідок землетрусу і цунамі 11 березня 2011 р. Тоді була виведена з ладу система охолодження реакторів, що призвело до часткового розплавлення тепловиділяючих зборок і витоків радіації, які поки не зупинені. TEPCO планує повністю стабілізувати реактори на АЕС, перевівши їх у стан "холодного зупинення" (cold shutdown), до січня 2012 р.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Також з цієї теми: Казна та Політика
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua