Азербайджан зможе поставляти Болгарії 1 млрд куб. м газу щороку з 2014 р


Азербайджан зможе поставляти Болгарії 1 млрд куб. м газу щороку з 2014 р

Азербайджан готовий поставляти Болгарії 1 млрд куб. м газу щороку починаючи з 2014 р. З відповідною заявою виступили сьогодні представники Міністерства енергетики Болгарії після зустрічі з азербайджанськими колегами, що відбулася в Брюсселі, передає РБК з посиланням на Reuters. "Азербайджан готовий поставляти в Болгарію натуральний газ з 2014 р., відразу ж після того, як буде налагоджена газотранспортна мережа між Туреччиною і Грецією", - додали в болгарському відомстві.

Болгарія, залежна від поставок російського газу, шукає альтернативні шляхи постачання свого населення "блакитним паливом". При цьому щорічні потреби Болгарії варіюються в діапазоні 4-5 млрд кубометрів газу. Болгарія і Азербайджан продовжують вести переговори щодо методів транспортування азербайджанського газу в балканську країну.

При цьому Болгарія почала споруджувати газотранспортну систему, яка з'єднає державу з сусідньою Румунією, Грецією і Туреччиною. Очікується, що поставки газу в рамках цієї системи почнуться вже в 2014 р.

Крім того, Болгарія і Азербайджан продовжують обговорювати можливість поставок скрапленого природного газу в обсязі 2 млрд куб. м в рік.

Видобуток газу в Азербайджані зріс у річному численні на 11,2% в 2010 р. - до 26,2 млрд куб. м (проти 23,6 млрд куб. м в 2009 р.). У 2011 р. Азербайджан має намір добути 28-29 млрд куб. м газу.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
В Контексті Finance.ua