Членів ЄС можуть в примусовому порядку змусити економити енергію


Членів ЄС можуть в примусовому порядку змусити економити енергію

Для залежного від поставок енергії і такого, що дорого її оплачує, Євросоюзу енергозберігаючі технології мають вирішальне значення, заявив член Єврокомісії з енергетики Гюнтер Еттінгер

"Сьогодні ми звертаємося до надзвичайно важливої сфери, з якої повинні схвалити знакове рішення. Йдеться про проект директиви про енергетичну ефективність", - повідомив Г. Еттінгер на брифінгу в Брюсселі, коментуючи відбулася дискусію на засіданні Єврокомісії.

Він нагадав, що в економічній "Стратегії 2020" Європейського союзу енергетична ефективність значиться серед найважливіших завдань європейської економіки.

За словами єврокомісара, за нинішніх зусиль в цій галузі Євросоюз підійде до 2020 року з 9-10% економії, але жодним чином не до оголошених 20%. Щоб виконати цей план, необхідно вжити заходів, що законодавчо зобов'язують, які наказували б країнам ЄС виконання мінімальних норм економії.

Цей проект передбачається розділити на два періоди - добровільний, включаючи 2013-й рік, і період обов'язковий, починаючи з 2014 року.

На ринку енергії економія так само необхідна, як і на будь-якому іншому, зазначив Еттінгер. У реалізації проекту провідну роль повинен зіграти державний сектор, який має у своєму розпорядженні величезну кількість будівель громадського призначення.

При їх оновленні або ремонтах, слід займатися не тільки фарбуванням та іншими традиційними роботами, але і заходами, спрямованими на економію енергії.

Наразі статистика економії показує близько 1,5% на рік. Щоб досягти поставлених цілей, заявив європейський комісар, необхідно забезпечити 3% економії на рік.

Можливо багато заходів в різних сферах, але пріоритетним стане оновлення державних будівель: казарм, шкіл, лікарень, виставкових центрів і т.д. У плани реконструкцій і ремонтів тепер повинні включатися елементи енергетичної ефективності.

Еттінгер не сумнівається, що проект легко подолає стадію обговорень та погоджень і стане законодавчим актом.

  • i

    Якшо Ви помітили помилку, виділіть необхідну частину тексту й натисніть Ctrl+Enter, щоб повідомити про це нам.

  • !

    Передрук, копіювання або відтворення інформації, яка містить посилання на агентство "Інтерфакс-Україна", в будь-якому вигляді суворо заборонено.

Також з цієї теми: Енергетика
Дивись також
Сервіс підбору кредитів
  • Надішліть заявку
  • Дізнайтесь про рішення банку
  • Підтвердіть заявку та отримайте гроші
грн
Замовити кредит онлайн
Топ новини
Обговорюють

Читають

В Контексті Finance.ua