381
Кудрін побоюється нової кризи в найближчі три роки
— Казна та Політика
Міністр фінансів Олексій Кудрін вважає, що в найближчі три роки з імовірністю 25% може відбутися істотне погіршення економічної ситуації у світі. Про це він заявив в ході сесії "Забезпечення економічного зростання. Фінансовий світ. Ласкаво просимо в невідомість" Петербурзького економічного форуму, відповідаючи на питання голова ради директорів "Трійки діалог" Рубена Варданяна про те, чи буде найближчим часом фінансова криза.
Можливо це буде не світова рецесія, але це буде суттєва рецесія великих зон, сказав Кудрін. Ми в серйозному середовищі невизначеності, пояснив він свою позицію. З точки зору фундаментальних показників економік, що розвиваються, вони слабкі.
На думку Кудріна, протягом найближчих двох років повинні змінитися моделі розвитку, відсоткові ставки повинні вирости. Дефіцит бюджетів потрібно істотно скорочувати, упевнений він. Позначаться погані борги у великих системах. Тому зниження дефіциту бюджету США як головний фактор дасть поживу для дискусій, оскільки не тільки в Європі повинні скорочувати витрати. Це серйозний політичний виклик. Крім того, ми знаємо виклики Європи. Також є виклики країн, що розвиваються. Може виявитися недостатнім зростання в Китаї.
За матеріалами: Банки.ру
Поділитися новиною
Також за темою
Оновлено механізми реалізації Плану України в межах Ukraine Facility: що змінюється
У 2025 році Україна залучила $52,4 млрд зовнішнього фінансування: найбільші донори
Зростання ФОП у 4 кв. 2025 року: на 40% більше реєстрацій, ніж минулого року (регіони, галузі)
Уряд відтермінував введення обов’язкових платіжних терміналів для ФОПів
Що зміниться в 2026 році у сфері військової служби: ключові нововведення
ТОП-8 фактів та цифр ринку праці в 2025 році (дослідження)
