ВР пропонують не зараховувати "депутатство" як стаж роботи — Finance.ua
0 800 307 555
0 800 307 555

ВР пропонують не зараховувати "депутатство" як стаж роботи

Казна та Політика
370
Поки влада буде жити за подвійними стандартами і шляхом кулуарних компромісів залишати соціальні гарантії для народних депутатів, вона не в змозі провести справедливу пенсійну реформу. Про це заявила народний депутат України (фракція «БЮТ-Батьківщина»), голова Комітету Верховної Ради України з питань промислової і регуляторної політики та підприємництва Наталія Королевська в ефірі одного з телеканалів.
Королевська вважає, що пенсійну реформу слід було б почати з того, щоб не зараховувати народним депутатам час роботи в парламенті до трудового стажу, який дає право на спеціальну пенсію.
"Тільки після цього ми можемо починати розглядати зміни соціальних гарантій для людей. Влада сама працювати не хоче, а хоче, щоб за неї працювали люди. Людям різко обмежують соціальні гарантії, а при цьому йдуть кулуарні переговори про те, щоб залишити соціальні гарантії для народних депутатів. Поки влада буде жити за подвійними стандартами, вона не в змозі провести справедливу пенсійну реформу", - вважає Королевська.
Глава парламентського комітету називає пенсійну реформу в нинішньому вигляді антисоціальним законом. "Запропонований віце-прем'єром Сергієм Тігіпком законопроект - це не пенсійна реформа, а маніпуляції з громадською думкою і обман людей, які хочуть отримувати за свою працю справедливу пенсію. Влада позбавляє людей надії на те, що вони, отримають гідну пенсію і матимуть соціальні гарантії в старості", - підкреслила Королевська.
Вона зазначила, що влада зробила наголос на тому, що збирається обмежити максимальні пенсії. "Але людей найбільше хвилює, коли будуть підняті мінімальні пенсії, які у нас отримує більше 8 млн. чоловік. На це питання пенсійна реформа, запропонована урядом, відповіді не дає", - заявила Королевська.
На думку народного депутата, пенсійну реформу проводити треба, але вона не повинна бути страховищем для людей. "Пенсійна реформа - це те, що повинно об'єднати всіх політиків в країні. Починати її потрібно з надання людям гарантій соціальної справедливості з боку держави. Необхідно підрахувати, яким у нашій країні повинен бути прожитковий мінімум, якою має бути мінімальна пенсія. І якщо держава не в змозі забезпечити виплату пенсій в достатньому обсязі, необхідно схвалити ті інструменти, які дозволять легалізувати економіку і наповнити бюджет", - підкреслила депутат.
За словами Королевської, "опозиція подала свої пропозиції щодо легалізації тіньового сектора економіки і збільшення наповнення до бюджету, але більшість у парламенті не хоче їх розглядати".
Як повідомлялося, Верховна Рада України повинна сьогодні розглянути у першому читанні урядовий проект закону про пенсійну реформу.
За матеріалами:
УНІАН
Якщо Ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl+Enter , щоб повідомити про це.

Поділитися новиною

Підпишіться на нас